Ултразвук пилинг
 • Ултразвук пилинг
 • Ултразвук пилинг

Ултразвук пилинг

4.900 ден.
Шифра на производ: 6077/1
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Кожа како нова – дали е можно?

ДА!

Со овој уред можете безбедно да ја исчистите кожата и ќе ви помогне да го постигнете ефект на лифтинг на лицето. Со користење на третман со кавитација барем еднаш неделно, вашата кожа секогаш може да биде убава и здрава.

Уредот има две функции кои ги носат следните ЕФЕКТИ:

1. ЧИСТЕЊЕ – Кавитационен пилинг

 • Отстранува мртва кожа и митесери
 • Ги затвора зголемените пори
 • Третира и инхибира акни
 • Ги намалува лузните
 • Ја чисти кожата
 • Го регулира и го ограничува лачењето на себум

2. ЗАТЕГНУВАЊЕ / ЛИФТИНГ / ПОПОЛНУВАЊЕ – Сонофореза

 • Ја зацврстува и подигнува кожата
 • Ги намалува брчките
 • Го забрзува формирањето на колаген
 • Ги стимулира клетките за природно обновување

Технички податоци:

 • моќност 2W
 • шпатула – 28 kHz
 • тежина со пакување 0,27kg

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Ултразвук пилинг Кожа како нова – дали е можно? ДА! Со овој уред можете безбедно да ја исчистите кожата и ќе ви помогне да го постигнете ефект на лифтинг на лицето. Со користење на третман со кавитација барем еднаш неделно, вашата кожа секогаш може да биде убава и здрава. Уредот има две функции кои ги носат следните ЕФЕКТИ: 1. ЧИСТЕЊЕ – Кавитационен пилинг Отстранува мртва кожа и митесери Ги за.. Category: Лице Product #: 6077/1 Regular price: 4.900 ден. 4.900
Available from: Depileve

За нас

Нашата компанија ја започна својата историја на формирање во време кога пазарот на професионалната козметичка индустрија во нашата земја беше се уште во подем. И со текот на времето го заслужи правото да се смета за еден од лидерите на македонскиот професионален козметички пазар. Сите овие години ние работевме со цел на нашите клиенти да им обезбедиме полесно работење со поголема профитабилност во својот бизнис.

Повеќе..

Контакт

 • +389 (02) 3109 130 +389 (02) 3177 959
 • +389 (076) 344 426
 • info@depileve.com.mk

Facebook

Геминис Интернатионал © 2023. UKION SHOPS