Педикир

ЛистаМрежа
Прикажи:
Сортирај по:
Масло од Чајно дрво (Анти-Бактериско) 15мл
Маслото од чајно дрво е ценето по неговите прочистувачки карактеристики. Рачно берено на секои 12 ч..
590 ден.
без ДДВ: 500 ден.
Крем за нозе (против болки во мускулите, артритис и истегнати лигаменти) BELFEET 100 мл
Крема за нозе од „Ѓаволска канџа“. Идеална против болки во мускулите, артритис и истегнати лигаменти..
350 ден.
без ДДВ: 297 ден.

Распродадено

Распродадено

Топилка за Парафин DEPILEVE 1.5кг
Класична топилка за парафин со регулатор за 2 нивоа на топлина: 55ºC и 65ºC. Удобен сад за целосно ..
3.900 ден.
без ДДВ: 3.305 ден.
Парафин (4 типа) DEPILEVE 900гр Парафин (4 типа) DEPILEVE 900гр
Парафинот делува како термо маска и помага активните состојки длабоко да навлезат во кожата (мини-с..
1.190 ден.
без ДДВ: 1.008 ден.
Масло за Кутикули од Манго CRISNAIL 9 мл
Супер-хидратантно Масло од Манго за кутикули Crisnail 10 ml  Се користи за обновување и освежу..
195 ден.
без ДДВ: 165 ден.
Шумливa таблетa (купка за педикир) BELFEET 10 гр - 1 таблета
Подгответе купка за нозе и ставете една таблета во водата. Длабински ја чисти кожата, дава чуство..
50 ден.
без ДДВ: 42 ден.
Пилинг за нозе (не се измива) BELFEET 200 мл
Ги отстранува мртвите клетки и ја стимулира регенерацијата на новите.  Ја измазнува и омекнува..
820 ден.
без ДДВ: 695 ден.
Маска за поттикнување на Циркулацијата во нозете BELFEET 200 мл
Маска која длабоко ја хидрира кожата на стопалата, за враќање на еластичноста и удобноста на нoзете...
660 ден.
без ДДВ: 559 ден.
Разладувачки крем за стапала (Cool ефект) BELFEET 100 мл
Освежува и ослободува од тежина, со моментален разладувачки ефект на нозете и стапалата. Се нанес..
350 ден.
без ДДВ: 297 ден.
Анти-перспирантен крем за стапала (против потење) BELFEET 100 мл
Хдратантен крем со брза апсорпција, што го контролира потењето и ја  спречува лошата миризба, ..
350 ден.
без ДДВ: 297 ден.
Благотворен крем за уморни стапала BELFEET 100 мл
Специјален крем за изморени нозе. По нанесувањето, веднаш дава чуство на олеснување. ..
350 ден.
без ДДВ: 297 ден.
Потхранувачки крем за стапала (за многу сува кожа) BELFEET 100 мл
Балансирана, хранлива и хидратантна крема за нозе.  Ја репарира оштетената и ја освежува девит..
350 ден.
без ДДВ: 297 ден.
Хидратантен крем за стапала со Уреа (за еластична кожа) BELFEET 100 мл
Специјален крем за еластичност и хидратација.  Го надополнува недостатокот на уреа во сувата к..
450 ден.
без ДДВ: 381 ден.
Чизмички за парафински третман (фротирски) DEPILEVE x1 Чизмички за парафински третман (фротирски) DEPILEVE x1
Фротирски чорапи за интензивен парафински третман. Материјалот е мек и пријатен за кожата, и делу..
350 ден.
без ДДВ: 297 ден.

За нас

Нашата компанија ја започна својата историја на формирање во време кога пазарот на професионалната козметичка индустрија во нашата земја беше се уште во подем. И со текот на времето го заслужи правото да се смета за еден од лидерите на македонскиот професионален козметички пазар. Сите овие години ние работевме со цел на нашите клиенти да им обезбедиме полесно работење со поголема профитабилност во својот бизнис.

Повеќе..

Контакт

  • +389 (02) 3109 130 +389 (02) 3177 959
  • +389 (076) 344 426
  • info@depileve.com.mk

Facebook

Геминис Интернатионал © 2024. UKION SHOPS