Лице

Лице

Кожата е заштита на сите органи, не само естетски атрибут. 

Дали знаете дека сега, имаме креми што можат да направат старите, веќе опуштени клетки, да се вратат во 

живот и да почнат да се однесуваат ко млади. Во тоа е разликата меѓу старата и детска кожа. 

Најдете го вашиот мелем за лице и уживајте додека се гледате во огледало: 

ЛистаМрежа
Прикажи:
Сортирај по:
Ултразвук пилинг Ултразвук пилинг
Кожа како нова – дали е можно? ДА! Со овој уред можете безбедно да ја исчистите кожата и ќе ви..
4.900 ден.
без ДДВ: 4.153 ден.
Дарсонвал Дарсонвал
Дарсонвал – струи со висока фреквенција. Високофреквентните струи – наречени струи Дарсонвал во к..
5.700 ден.
без ДДВ: 4.831 ден.
Мицеларна вода Fresh Feel 200мл.
Збогатена со Алеое Вера ги отстранува нечистотиите, а воедно хидрира и омекнува. Погодна за сите ..
160 ден.
без ДДВ: 136 ден.
ANESI 3C Витамин серум за околу очи 10мл. ANESI 3C Витамин серум за околу очи 10мл.
Погоден за сите типови на кожа и брзо закрепнување на изморените очи. Стем клетки од Орхидеја, Пепти..
1.190 ден.
без ДДВ: 1.008 ден.
ANESI 3C Витамин крем 50мл.
Погоден за сите типови на кожа со антиоксиданти Витамин Ц, Коензим Q10 и Витамин Е за помош во борба..
1.690 ден.
без ДДВ: 1.432 ден.
 ANESI 3C Витамин ампули 6×1,5мл  ANESI 3C Витамин ампули 6×1,5мл
ANESI 3C Витамин ампули – Ослободете се од изморената кожа и брзо вратете го сјајот, здравиот тен со..
1.490 ден.
без ДДВ: 1.263 ден.
Fresh Mix Jelly Хијалуронска киселина 20мл.
Ниско молекуларната Хијалуронска киселина заедно со Хидро гел ја хидрира кожата, осветлува и ги попо..
990 ден.
без ДДВ: 839 ден.
Fresh Mix Jelly Витамин Б5 Пантенол 20мл.
Пријатниот Пантенол (B5) измешан со Хидро гел ја смирува иритацијата на кожата, ја хидрира и омекнув..
990 ден.
без ДДВ: 839 ден.
Fresh Mix Jelly Витамин Б3 Нијацинамид 20мл.
Зајакнувачот на кожа Нијацинамид (Б3) заедно со Хидро гел, ја чисти кожата, ги минимизира порите и в..
990 ден.
без ДДВ: 839 ден.
 Fresh Mix Jelly Витамин Ц 20мл.
Fresh Mix Jelly Витамин Ц  Хидро гел – Антиоксидантот Витамин Ц заедно со Хидро гел ја осветлув..
990 ден.
без ДДВ: 839 ден.
ANESI Epigenesse СЕРУМ 30ml.
Обновувачки серум Свиленкаст серум збогатен со масла со моќна концентрација од активни состојки з..
1.390 ден.
без ДДВ: 1.178 ден.
ANESI Epigenesse ноќна крема 50ml.
Обновувачкa ноќна крема Луксузна, богата и високо хранлива ноќна нега со активни состојки за обно..
1.690 ден.
без ДДВ: 1.432 ден.
ANESI Epigenesse лосион 150ml.
Hydra-Soft Тонизирачки лосион Свиленкаст лосион кој ќе даде дополнителен “буст” на комфор и хидра..
1.190 ден.
без ДДВ: 1.008 ден.
ANESI Epigenesse дневна крема 50ml.
Обновувачкa дневна крема Ресторативна дневна крема формулирана за заштита на кодот на младоста во..
1.690 ден.
без ДДВ: 1.432 ден.
ANESI Epigenesse FLASH LIFT ампули 6×1.5ml.
Flash Lift Ампули Потентни лифтинг ампули за моментали ефекти со видливи и долготрајни затегнувач..
1.290 ден.
без ДДВ: 1.093 ден.
CELESTIAL YOUTH сет за патување (стимулатор + крема од метеор + лосион + пена) ANESI
Сетот содржи: - 3GF Cellular Booster 10 ml Био-технолошки серум со 3 фактори за растење, што енк..
1.950 ден.
без ДДВ: 1.653 ден.

За нас

Нашата компанија ја започна својата историја на формирање во време кога пазарот на професионалната козметичка индустрија во нашата земја беше се уште во подем. И со текот на времето го заслужи правото да се смета за еден од лидерите на македонскиот професионален козметички пазар. Сите овие години ние работевме со цел на нашите клиенти да им обезбедиме полесно работење со поголема профитабилност во својот бизнис.

Повеќе..

Контакт

  • +389 (02) 3109 130 +389 (02) 3177 959
  • +389 (076) 344 426
  • info@depileve.com.mk

Facebook

Геминис Интернатионал © 2024. UKION SHOPS