3Ц Витамин

3Ц Витамин

Антиоксидантите се неопходни хранливи состојки за нашето тело за да функционира и да се одржува здраво. Витаминот Ц е многу потентен антиоксидант и има неколку важни функции, вклучително и заштита на клетките, одржување на крвните садови, коските, рскавицата и асистенција при зараснување на раните.
Со своите моќни антиоксидантни својства, Витаминот Ц игра витална улога во неутрализацијата на слободните радикали кои се одговорни за оштетување на клетките. Храната богата со антиоксиданти ни помага да се бориме со слободните радикали, а надворешната апликација помага на кожата да се справува со секојдневните агресори како УВ зраците и загадувањата од околината.
Витаминот Ц помага за природна регенерација на кожата, подобрување на тонот и чистотата. Витаминот Ц исто така стимулира синтеза на колаген и помага за помлад изглед.

ЛистаМрежа
Прикажи:
Сортирај по:
 ANESI 3C Essentials сет  ANESI 3C Essentials сет
Сетот содржи ANESI 3C крем 50мл ANESI 3C серум 10мл ..
2.350 ден.
без ДДВ: 1.992 ден.
ANESI 3C Витамин серум за околу очи 10мл. ANESI 3C Витамин серум за околу очи 10мл.
Погоден за сите типови на кожа и брзо закрепнување на изморените очи. Стем клетки од Орхидеја, Пепти..
1.190 ден.
без ДДВ: 1.008 ден.
ANESI 3C Витамин крем 50мл.
Погоден за сите типови на кожа со антиоксиданти Витамин Ц, Коензим Q10 и Витамин Е за помош во борба..
1.690 ден.
без ДДВ: 1.432 ден.
 ANESI 3C Витамин ампули 6×1,5мл  ANESI 3C Витамин ампули 6×1,5мл
ANESI 3C Витамин ампули – Ослободете се од изморената кожа и брзо вратете го сјајот, здравиот тен со..
1.490 ден.
без ДДВ: 1.263 ден.

За нас

Нашата компанија ја започна својата историја на формирање во време кога пазарот на професионалната козметичка индустрија во нашата земја беше се уште во подем. И со текот на времето го заслужи правото да се смета за еден од лидерите на македонскиот професионален козметички пазар. Сите овие години ние работевме со цел на нашите клиенти да им обезбедиме полесно работење со поголема профитабилност во својот бизнис.

Повеќе..

Контакт

  • +389 (02) 3109 130 +389 (02) 3177 959
  • +389 (076) 344 426
  • info@depileve.com.mk

Facebook

Геминис Интернатионал © 2024. UKION SHOPS