Чувствителна

Чувствителна

Природно фрагилна или сензибилизирана од надворешни влијанија. Која и да е причината, чувствителната кожа реагира на стрес, иритации или на студено. Станува затегната, иритирана, зацрвенета, едноставно кожата пати... Линијата HARMONIE нуди виоко толерантни формули богати со растителни активни состојки како Гинко Билоба, Костен, Алое Вера, кои имаат способност да го вратат комфорот и нежноста на кожата

 

ЛистаМрежа
Прикажи:
Сортирај по:
Мека Четка за Лице (Чистење и Пилинг) ANESI
Нежна четка за лице (со ергономска рачка): Убаво ги чисти порите од себум и нечистотии Стиму..
190 ден.
без ДДВ: 161 ден.
Harmonie - Маска Capitel ANESI 50мл.
Купка на велнес и убавина за чувствителна кожа. Содржи Камилица (смирува), Алое Вера (хидрира), Гинк..
720 ден.
без ДДВ: 610 ден.
Harmonie - Крем ANESI 50мл.
Крем кој ја враќа природната заштитна бариера на чувствителната кожа. Збогатена со фито-морски компл..
950 ден.
без ДДВ: 805 ден.
Harmonie - Серум за Лице ANESI 30мл.
Микро емулзифициран гел со свилена текстура која се лизга на кожата за интензивна хидратација без чу..
1.240 ден.
без ДДВ: 1.051 ден.
Harmonie - Пилинг за Лице ANESI 50мл.
Ензиматски пилинг кој ги комбинира ексфолиативните својства на АХА од домати со смирувачките својств..
530 ден.
без ДДВ: 449 ден.
Harmonie - Лосион за Лице ANESI 200мл.
Безалкохолен лосион кој тонизира и релаксира за комплетно отстранување на шминката од чувствителната..
800 ден.
без ДДВ: 678 ден.
Harmonie - Млеко за Чувствителна кожа ANESI 200мл.
Високо толерантна формула која нежно ја чисти кожата. Збогатена со екстракт од Ликероза и молекула о..
870 ден.
без ДДВ: 737 ден.

За нас

Нашата компанија ја започна својата историја на формирање во време кога пазарот на професионалната козметичка индустрија во нашата земја беше се уште во подем. И со текот на времето го заслужи правото да се смета за еден од лидерите на македонскиот професионален козметички пазар. Сите овие години ние работевме со цел на нашите клиенти да им обезбедиме полесно работење со поголема профитабилност во својот бизнис.

Повеќе..

Контакт

  • +389 (02) 3109 130 +389 (02) 3177 959
  • +389 (076) 344 426
  • info@depileve.com.mk

Facebook

Геминис Интернатионал © 2024. UKION SHOPS