Маски

Маски

Знаете ли која е намената на маската за коса и по што се разликува од кондиционерот?

Кондиционерот прави заштитна обвивка на влакното и ја штити од надворешни влијанија, а маската длабински навлегува во фоликулата и убаво го храни од внатре. 

Затоа се препорачува кондиционер да користите на секое миење, а третман со маска треба да се направи на секои 10 дена. 

Сакате органска, хранлива или медицинска? Тука е идеалната маска, што ќе ви ја направи косата свилена ..

ЛистаМрежа
Прикажи:
Сортирај по:
СЕТ шампон + маска (против жолти тонови) Kaypro NoYellowGigs СЕТ шампон + маска (против жолти тонови) Kaypro NoYellowGigs
Шампон + Маска за седа, многу светла или бланширана коса (против жолти нијанси)...
1.390 ден.
без ДДВ: 1.178 ден.
NoYellowGigs маска (против жолти тонови) Kaypro 350мл NoYellowGigs маска (против жолти тонови) Kaypro 350мл
Маска за седа, многу светла или бланширана коса (против жолти нијанси). Ја прави..
690 ден.
без ДДВ: 585 ден.
KAY SUN хидратантна маска 500мл.
Хидратантна маска која ја омекнува косата која е изложена на сонце, хлор и морска сол. Формула ко..
390 ден.
без ДДВ: 331 ден.
Спреј за реконструкција на многу оштетена коса INSIGHT 35гр.
Идеален за безживотна, оштетена и непослушна коса. Ја хидрира косата, и дава енергија и ја прави отп..
490 ден.
без ДДВ: 415 ден.
Пудра за реконструкција на многу оштетена коса INSIGHT 35гр.
Концентрирана маска (во пудра) за реконструкција на многу оштетена и сува коса. На влакното му дава ..
1.390 ден.
без ДДВ: 1.178 ден.
Маска за многу Сува коса (Органска) INSIGHT 250мл
Отплеткува, негува и длабински ја реконструира сувата коса. На косата и го враќа сјајот. Содржи..
270 ден.
без ДДВ: 229 ден.
Маска за реконструкција на влакното (со Фито-протеини и Био-мимикрија) ORGANIC 150мл
Третман за раздвоени врвови (со Фито-протеини и Био-Мимикрија) Постојано ја фенирате/пеглате коса..
1.920 ден.
без ДДВ: 1.627 ден.
Органска маска за Виткана коса 200мл OWAY
Органска маска за виткана коса. Се нанесува на чиста и влажна коса, од коренот до врвовите. Се ос..
750 ден.
без ДДВ: 636 ден.
Органска маска за многу Сува коса 200мл OWAY
O-WAY Moisturizing Mask 500ml наменета за многу сува коса Содржи: Органскo Гинко Билоб..
750 ден.
без ДДВ: 636 ден.
СЕТ против Опаѓање: Шампон + Лосион + Маска LAKME
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - ..
2.080 ден.
без ДДВ: 1.763 ден.
Врз основа на 1 оценки.
Маска за сериозно Оштетена коса LAKME 250мл
Маска која делува моментално за потхранување и хидратација на скалпот и сувата коса. Косата станува..
760 ден.
без ДДВ: 644 ден.
BIO ARGAN Хидратантна маска LAKME 250мл
Хидратантна маска за коса со 100% Био-Арганово масло. Длабински ја хидрира и регенерира косата. ..
980 ден.
без ДДВ: 831 ден.
Маска против Опаѓање LAKME 250мл
Маска за зајакнување за слаба и девитализирана коса. И дава на косата јачина, отпорност и сјај. Ги ..
760 ден.
без ДДВ: 644 ден.
СЕТ за одржување Виолетови нијанси: Шампон + Маска LAKME
Формулата на ULTRA VIOLET линијата е збогатена со Екстракти од Лаванда и одлични хидратан..
1.290 ден.
без ДДВ: 1.093 ден.
СЕТ за одржување Златни нијанси: Шампон + Маска LAKME
Формулата на ULTRA GOLD линијата е збогатена со Екстракти од Килибар  за да го компензира..
1.290 ден.
без ДДВ: 1.093 ден.

За нас

Нашата компанија ја започна својата историја на формирање во време кога пазарот на професионалната козметичка индустрија во нашата земја беше се уште во подем. И со текот на времето го заслужи правото да се смета за еден од лидерите на македонскиот професионален козметички пазар. Сите овие години ние работевме со цел на нашите клиенти да им обезбедиме полесно работење со поголема профитабилност во својот бизнис.

Повеќе..

Контакт

  • +389 (02) 3109 130 +389 (02) 3177 959
  • +389 (076) 344 426
  • info@depileve.com.mk

Facebook

Геминис Интернатионал © 2021. UKION SHOPS