Сапуни

Сапуни

Почувствувајте ја разликата!

Ви го нудиме најдобриот вистински сапун!!! 

Со традиција подолга од 60 години, со почетоци во далечната 1947-ма година во Фиренца, Италија, Нести Данте е една од ретките компании во светот која произведува висококвалитетни природни и органски сапуни добиени со класичен метод. Тоа е постапка на сапонификација која трае повеќе денови, со занаетчиски и рачен пристап. Се користат најквалитетни, комплетно природни сирови растителни масла, избирани со строга селекција за најдобар квалитет, што резултира со добивање на најквалитетни природни сапуни на пазарот, богати со висококвалитетни природни глицериди кои даваат омекнувачки ефект на кожата.
Неколкуте чекори на производство се под строга контрола на висококвалификувани кадри што резултира со постојан највисок квалитет на сапуните.

Сапуните на Нести Данте Комплетно се природни, 100% биоразградливи и нетестирани на животни.
Но, најважно од се е тоа што комерцијалните „сапуни“ што се нудат на пазарот, воопшто и не се сапуни, туку фабрикувани синтетички тврди детергенти, кои поради постапката на производство и состојките се многу агресивни за кожата. Најсликовита споредба би била како разликата помеѓу носење на памучна и синтетичка облека.

Направено со љубов и грижа.

ЛистаМрежа
Прикажи:
Сортирај по:
LE DELIZIOSE 150gr.
Свежи природени сапуни подготвени со пребиотици кои го балансираат микробиомот на вашата кожа. &n..
220 ден.
без ДДВ: 186 ден.
AMORE Nesti Dante 170g. AMORE Nesti Dante 170g.
Природни растителни сапуни со волшебни мириси ..
160 ден.
без ДДВ: 136 ден.
Антибактериски сапун IMMUNITY 150гр. Nesti Dante
Сапунот IMMUNITY е специјално дизајниран за комплетна дезинфекција благодарејќи на механичкото отстр..
195 ден.
без ДДВ: 165 ден.
Сапун со ЗЛАТО Nesti Dante 250gr.
Nesti Dante GOLD - природен сапун подготвен со 24 каратни златни ливчиња и интензивен мирис на Ирис,..
350 ден.
без ДДВ: 297 ден.
Бебешки сапун Nesti Dante 250 гр Бебешки сапун Nesti Dante 250 гр
Природен, нежен сапун за ултра-чувствителната бебешка кожа. ..
240 ден.
без ДДВ: 203 ден.
Dal Frantonio Nesti Dante 100гр Dal Frantonio Nesti Dante 100гр
NESTI DANTE® ботаничките сапуни, се направени од 100% природни билки,  без никакви дотатоци на..
95 ден.
без ДДВ: 81 ден.
Црн сапун од Јаглен Nesti Dante 250гр
Црниот сапун е долго чувана тајна на древниот Египет, што се пренесувала со генерации. Направен с..
350 ден.
без ДДВ: 297 ден.
Сапун од Коноп Nesti Dante 250гр
Подготвен со скапоцениот екстракт со органски ЦБД кој делува антиоксидантно и против загадувања..
350 ден.
без ДДВ: 297 ден.
Purissimo Nesti Dante 100гр Purissimo Nesti Dante 100гр
Природни сапуни за ултра-чувствителна кожа. Без мирис. Без боја. ..
195 ден.
без ДДВ: 165 ден.
Подарок СЕТ x 6 сапуни 150гр Подарок СЕТ x 6 сапуни 150гр
Допрете до сетилата на вашите сакани и подарете експлозија на Ароми со 6 различни ароми на најнежен&..
1.150 ден.
без ДДВ: 975 ден.
Paradiso Tropicale Nesti Dante 250мл Paradiso Tropicale Nesti Dante 250мл
Затворете ги очите и сонувајте, високи палми кои ги декорираат бескрајните бели плажи, лагуни поред ..
240 ден.
без ДДВ: 203 ден.
Чоколаден Nesti Dante 200гр Чоколаден Nesti Dante 200гр
ЧОКОЛАДА- Задоволете ли ги своите сетила. Кога може да уживате во чоколадата без чувство на кривица ..
240 ден.
без ДДВ: 203 ден.
CHIC Animalier Nesti Dante 250гр CHIC Animalier Nesti Dante 250гр
Неколку ботанички креации кои се чувствуваат со сетилата. Фантастична комбинација на спротивности ко..
290 ден.
без ДДВ: 246 ден.
Amorino Nesti Dante 150гр Amorino Nesti Dante 150гр
Amorino, симбол на љубовта и радост на животот, ја негува Вашата кожа со деликатна пена за чувство ..
195 ден.
без ДДВ: 165 ден.
Bio Natura Nesti Dante 250гр Bio Natura Nesti Dante 250гр
Сапонификацијата подразбира употреба на растителни масти, кои доаѓаат од еколошки обновливи плантажи..
265 ден.
без ДДВ: 225 ден.
Philosophia Nesti Dante 250гр Philosophia Nesti Dante 250гр
Нашата љубов кон убавината на природата, се открива во овие природни сапуни. Шест сапуни богати со а..
240 ден.
без ДДВ: 203 ден.

За нас

Нашата компанија ја започна својата историја на формирање во време кога пазарот на професионалната козметичка индустрија во нашата земја беше се уште во подем. И со текот на времето го заслужи правото да се смета за еден од лидерите на македонскиот професионален козметички пазар. Сите овие години ние работевме со цел на нашите клиенти да им обезбедиме полесно работење со поголема профитабилност во својот бизнис.

Повеќе..

Контакт

  • +389 (02) 3109 130 +389 (02) 3177 959
  • +389 (076) 344 426
  • info@depileve.com.mk

Facebook

Геминис Интернатионал © 2024. UKION SHOPS