Anesi Anesi Silhouette Firm & Tone 500ml. Иновативна формула со 2 комплементарни активни компоненти. Првата компонента од авокадо, ши путер и бентонит, обезбедува цврстина и глаткост на ткивата, видливо намалувајќи “кожа како портокал”. Втората компонента од екстракти од Phaseolus (диво гравче) и Rutin (флавоноид) кои делуваат на стиите, го стопираат разградувањето, ја подобруваат регенерацијата на екстрацелуларната матрица. Состојки: .. Category: Тело  >  Анти-Целулит Product #: ANB03 Regular price: 2.400 ден. 2.400 Available from: Depileve
Anesi Silhouette Firm & Tone 500ml.

Anesi Silhouette Firm & Tone 500ml.

2.400 ден.
Производител: Anesi
Шифра на производ: ANB03
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Иновативна формула со 2 комплементарни активни компоненти. Првата компонента од авокадо, ши путер и бентонит, обезбедува цврстина и глаткост на ткивата, видливо намалувајќи “кожа како портокал”. Втората компонента од екстракти од Phaseolus (диво гравче) и Rutin (флавоноид) кои делуваат на стиите, го стопираат разградувањето, ја подобруваат регенерацијата на екстрацелуларната матрица.

Состојки:

 • Авокадо, Ши путер и Бентонит: за намалување на појава на целулит, зацврстување и измазнување на стрии
 • Phaseolus (диво гравче) и Rutin за стимулација и обновување на екстрацелуларната матрица.

Функции:

 1. Намалување на длабочината и појава на стрии
 2. Стимулација на метаболизмот на врзивното ткиво
 3. Има ефект на редефиниција на густината на целулитот
 4. Ја затегнува кожата

Начин на користење:

Се нанесува на телото по третманот и се масира со движења во нагорен правец се додека не се впие целосно.

Предности:

 • Ја измазнува и ја изедначува кожата
 • И дава на кожата изглед на добро негувана и целосно третирана
 • Извонреден сојузник за борба против стрии за време на бременост или при промена на тежина.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

За нас

Нашата компанија ја започна својата историја на формирање во време кога пазарот на професионалната козметичка индустрија во нашата земја беше се уште во подем. И со текот на времето го заслужи правото да се смета за еден од лидерите на македонскиот професионален козметички пазар. Сите овие години ние работевме со цел на нашите клиенти да им обезбедиме полесно работење со поголема профитабилност во својот бизнис.

Повеќе..

Контакт

 • +389 (02) 3109 130 +389 (02) 3177 959
 • +389 (076) 344 426
 • info@depileve.com.mk

Facebook

Геминис Интернатионал © 2021. UKION SHOPS