ЦЕЛУЛАР-3 Гликолен Пилинг ANESI 30мл.

ЦЕЛУЛАР-3 Гликолен Пилинг ANESI 30мл.

1.430 ден.
Производител: Anesi
Шифра на производ: ANL02
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Нова генерација пилинг која комбинира гликолна киселина со енкапсулирана АХА (Alpha hydroxy acid) за намалување на дебелината на стратум корнеум слојот на кожата кое како ефект има осветлување на тенот и намалување на брчките.

Текстура: гел

  • Елиминирање на надворешниот слој на кожата
  • Стимулирање обновување на клетките
  • Оптимизирање на пенетрацијата на активните состојки од препаратите кои се нанесуваат понатаму во третманот

Активни состојки:

  • Pronalen AHA
  • Glycodextrin

Начин на употреба: Нанесете 2 пумпици Целулар-3 гликолен пилинг на лицето и вратот со врвовите на прстите или со четкичка избегнувајќи ги очите. Не се нанесува на усните. Оставете да делува 3 минути и добро исплакнете со вода.

  • Тенка / Чувствителна кожа: се користи на секој 15 дена
  • Дебела / Зрела кожа: се користи на секој 7 дена

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи
Anesi ЦЕЛУЛАР-3 Гликолен Пилинг ANESI 30мл. Нова генерација пилинг која комбинира гликолна киселина со енкапсулирана АХА (Alpha hydroxy acid) за намалување на дебелината на стратум корнеум слојот на кожата кое како ефект има осветлување на тенот и намалување на брчките. Текстура: гел Елиминирање на надворешниот слој на кожата Стимулирање обновување на клетките Оптимизирање на пенетрацијата на активните состојки од препаратите к.. Category: Лице  >  Cellular 3 Product #: ANL02 Regular price: 1.430 ден. 1.430
Available from: Depileve

За нас

Нашата компанија ја започна својата историја на формирање во време кога пазарот на професионалната козметичка индустрија во нашата земја беше се уште во подем. И со текот на времето го заслужи правото да се смета за еден од лидерите на македонскиот професионален козметички пазар. Сите овие години ние работевме со цел на нашите клиенти да им обезбедиме полесно работење со поголема профитабилност во својот бизнис.

Повеќе..

Контакт

  • +389 (02) 3109 130 +389 (02) 3177 959
  • +389 (076) 344 426
  • info@depileve.com.mk

Facebook

Геминис Интернатионал © 2023. UKION SHOPS