Маски

Маски

Знаете ли која е намената на маската за коса и по што се разликува од кондиционерот?

Кондиционерот прави заштитна обвивка на влакното и ја штити од надворешни влијанија, а маската длабински навлегува во фоликулата и убаво го храни од внатре. 

Затоа се препорачува кондиционер да користите на секое миење, а третман со маска треба да се направи на секои 10 дена. 

Сакате органска, хранлива или медицинска? Тука е идеалната маска, што ќе ви ја направи косата свилена ..

ЛистаМрежа
Прикажи:
Сортирај по:
Органска маска за секојдневна употреба INSIGHT 250мл.
Енергизира, храни и хидрира. Дава извонреден сјај и еластичност на косата. Содржи органски лимон,..
270 ден.
без ДДВ: 229 ден.
Purage Detox Маска KAYPRO 500мл
Маска за коса која е изложена на надворешни загадувања и има тенденција лесно да се замастува. ..
690 ден.
без ДДВ: 585 ден.
KAY PRO GARLIC маска со ЛУК 500ml.
Регенеративна маска за коса со екстракти од лук. Косата ја прави сјајна, мазна и лесна ..
520 ден.
без ДДВ: 441 ден.
Арган мини сет KAYPRO 100мл
Сетот содржи шампон 100мл и маска 100мл Хранлив шампон и маска со АРГАНОВО, ленено масло и протеи..
450 ден.
без ДДВ: 381 ден.
Кератин мини сет KAYPRO 100мл
Сетот содржи шампон 100мл и маска 100мл   Реструктурирачки шампон со кератин за хемиски т..
450 ден.
без ДДВ: 381 ден.
Макадамија мини сет KAYPRO 100мл
Сетот содржи шампон 100мл и маска 100мл   Регенеративен шампон со масло од макадамиа за к..
450 ден.
без ДДВ: 381 ден.
Botu-Cure мини сет KAYPRO 100мл
Сетот содржи шампон 100мл и маска 100мл   Шампон за обнова со растителни пептиди за серио..
450 ден.
без ДДВ: 381 ден.
Mini set за виткана коса KAY PRO CURL 350ml.
Сетот содржи шампон 100мл и маска 100мл   Шампон кој нежно ја чисти и хидрира кадравата к..
450 ден.
без ДДВ: 381 ден.
Кавијар мини сет KAYPRO 100мл
Сетот содржи шампон 100мл и маска 100мл   Идеален шампон со кавијар за боена и третирана ..
450 ден.
без ДДВ: 381 ден.
LAKME Deep Care - сет за оштетена коса
Сетот содржи: шампон Deep Care 300мл. кондиционер Deep Care 300мл. маска Deep Care 300мл. ..
2.880 ден.
без ДДВ: 2.441 ден.
Full Defense маска 250мл
Третман за заштита на коса под стрес ТЕСТ на ефикасност: 83% зголемена заштита од загадувачи. ..
1.290 ден.
без ДДВ: 1.093 ден.
Full Defense кондиционер спреј 300мл
Заштитен спреј кондиционер за коса под стрес ТЕСТ на ефикасност: 83% зголемена заштита од зага..
1.190 ден.
без ДДВ: 1.008 ден.
Full Defense заштитен серум 100мл
Заштитен серум за коса под стрес ТЕСТ на ефикасност: 83% зголемена заштита од загадувачи. 24%..
790 ден.
без ДДВ: 669 ден.
СЕТ шампон + маска (против жолти тонови) Kaypro NoYellowGigs СЕТ шампон + маска (против жолти тонови) Kaypro NoYellowGigs
Шампон + Маска за седа, многу светла или бланширана коса (против жолти нијанси)...
1.590 ден.
без ДДВ: 1.347 ден.
NoYellowGigs маска (против жолти тонови) Kaypro 350мл NoYellowGigs маска (против жолти тонови) Kaypro 350мл
Маска за седа, многу светла или бланширана коса (против жолти нијанси). Ја прави..
690 ден.
без ДДВ: 585 ден.
 NoOrangeGigs маска (против портокалови тонови) Kaypro 350мл
Маска за боена коса со темни тонови (против портокалови нијанси). Расчешлува, хидрира и ги отстранув..
690 ден.
без ДДВ: 585 ден.

За нас

Нашата компанија ја започна својата историја на формирање во време кога пазарот на професионалната козметичка индустрија во нашата земја беше се уште во подем. И со текот на времето го заслужи правото да се смета за еден од лидерите на македонскиот професионален козметички пазар. Сите овие години ние работевме со цел на нашите клиенти да им обезбедиме полесно работење со поголема профитабилност во својот бизнис.

Повеќе..

Контакт

  • +389 (02) 3109 130 +389 (02) 3177 959
  • +389 (076) 344 426
  • info@depileve.com.mk

Facebook

Геминис Интернатионал © 2024. UKION SHOPS