Full Defense шампон 300мл

Full Defense шампон 300мл

790 ден.
Производител: Lakme
Шифра на производ: LTO008
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Шампон за заштита на коса под стрес

 

ПРЕДНОСТИ:

ВЕГАН формула

БЕЗ Парабени.

БЕЗ Минерални масла.

БЕЗ Колоранти.

Секојдневна употреба.

Нежно ги чисти косата и скалпот и делува како заштитен филтер од атмосферски и домашни загадувања, како и од УВ зрачење.

Сјајна, здрава и потхранета коса.

 


 

Активни Состојки

 • Органски БИО сахариди

Придобивки

 • Комплетна, ефикасна заштита на структурата на влакното. Спречување на загадувачите да се заглават во косата.
 • Хидрира и ја намалува оксидативното оштетување од УВ зраците.
 • Потхранува и чисти.
 • Здрав изглед без загадувачи.

Мирис

 • Свеж и прочистувачки со есенцијално масло од еукалиптус.

 • Чувство на чиста и свежа нега која ги комбинира мешавината од цитруи и силни зелени ноти.

Начин на употреба

 • Нанесете на влажна коса.
 • Шампонирајте.
 • Исплакнете.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Тагови: Lakme, Organic, shampon, kosa
Lakme Full Defense шампон 300мл Шампон за заштита на коса под стрес   ПРЕДНОСТИ: ВЕГАН формула БЕЗ Парабени. БЕЗ Минерални масла. БЕЗ Колоранти. Секојдневна употреба. Нежно ги чисти косата и скалпот и делува како заштитен филтер од атмосферски и домашни загадувања, како и од УВ зрачење. Сјајна, здрава и потхранета коса.     Активни Состојки Органски БИО сахариди Придобивки .. Category: lakme  >  LAKME Organic  >  Full Defense Product #: LTO008 Regular price: 790 ден. 790
Available from: Depileve

За нас

Нашата компанија ја започна својата историја на формирање во време кога пазарот на професионалната козметичка индустрија во нашата земја беше се уште во подем. И со текот на времето го заслужи правото да се смета за еден од лидерите на македонскиот професионален козметички пазар. Сите овие години ние работевме со цел на нашите клиенти да им обезбедиме полесно работење со поголема профитабилност во својот бизнис.

Повеќе..

Контакт

 • +389 (02) 3109 130 +389 (02) 3177 959
 • +389 (076) 344 426
 • info@depileve.com.mk

Facebook

Геминис Интернатионал © 2023. UKION SHOPS