Full Defense кондиционер спреј 300мл

Full Defense кондиционер спреј 300мл

1.190 ден.
Производител: Lakme
Шифра на производ: LTO012
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Заштитен спреј кондиционер за коса под стрес

ТЕСТ на ефикасност:

83% зголемена заштита од загадувачи.
24% зголемена заштита од УВ слободни радикали.

 

ПРЕДНОСТИ:

ВЕГАН формула

БЕЗ Парабени.

БЕЗ Минерални масла.

БЕЗ Колоранти.

Кондиционира и дава моментална заштита  од атмосферски и домашни загадувања во текот на целиот ден.

Мека коса и природен сјај.


 

Активни Состојки

 • Органски БИО сахариди
 • Органски екстракт од кафеав ориз

Придобивки

 • Комплетна, ефикасна заштита на структурата на влакното. Спречување на загадувачите да се заглават во косата.
 • Хидрира и ја намалува оксидативното оштетување од УВ зраците и сината светлина.
 • Потхрануванета и коса која лесно се расчешлува.

Мирис

 • Свеж и прочистувачки со есенцијално масло од еукалиптус.
 • Чувство на чиста и свежа нега која ги комбинира мешавината од цитруи и силни зелени ноти. Лесни цветни ноти и дрвенест миск.

Начин на употреба

 • Напрскајте рамномерно на влажна или сува коса.
 • Не се плакне.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Тагови: Lakme, Organic, kondicioner, kosa
Lakme Full Defense кондиционер спреј 300мл Заштитен спреј кондиционер за коса под стрес ТЕСТ на ефикасност: 83% зголемена заштита од загадувачи. 24% зголемена заштита од УВ слободни радикали.   ПРЕДНОСТИ: ВЕГАН формула БЕЗ Парабени. БЕЗ Минерални масла. БЕЗ Колоранти. Кондиционира и дава моментална заштита  од атмосферски и домашни загадувања во текот на целиот ден. Мека коса и природен сјај.   Акти.. Category: Маски  >  lakme  >  LAKME Organic  >  Full Defense Product #: LTO012 Regular price: 1.190 ден. 1.190
Available from: Depileve

За нас

Нашата компанија ја започна својата историја на формирање во време кога пазарот на професионалната козметичка индустрија во нашата земја беше се уште во подем. И со текот на времето го заслужи правото да се смета за еден од лидерите на македонскиот професионален козметички пазар. Сите овие години ние работевме со цел на нашите клиенти да им обезбедиме полесно работење со поголема профитабилност во својот бизнис.

Повеќе..

Контакт

 • +389 (02) 3109 130 +389 (02) 3177 959
 • +389 (076) 344 426
 • info@depileve.com.mk

Facebook

Геминис Интернатионал © 2023. UKION SHOPS