IL Frutetto Nesti Dante 250гр
  • IL Frutetto Nesti Dante 250гр
  • IL Frutetto Nesti Dante 250гр
  • IL Frutetto Nesti Dante 250гр
  • IL Frutetto Nesti Dante 250гр
  • IL Frutetto Nesti Dante 250гр
  • IL Frutetto Nesti Dante 250гр

IL Frutetto Nesti Dante 250гр

240 ден.
Производител: Nesti Dante
Шифра на производ: NDF
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Расположливи опции

* Il Frutteto - врста :

Екстра нежени растителни сапуни, создадени од сончевите одбрани фиренциски овоштарници. Збогатени со елементи на овошје.

 

Il Frutteto
Грејпфрут и Бергамот Екстра нежен растителен сапун, создаден од сончевите фиренциски овоштарници. Збогатен со активни елементи на овошје. Комбинацијата на грејпфрут и лимун преставува оаза на освежување. Сапунот е наменет за масна и мешана кожа, подложна на акни и бубуљици. Со оглед на тоа дека чисти и ги стеснува порите, стручњаците неретко го предлагаат и во борба против брчки. Лимунот како кисело овошје спаѓа во категорија цитруси, а токму цитрусите, благодарејќи на многу вредни состојки, особено витамин Ц и етеричните масла, се препорачливи за одржување на убавината на кожата.
Калинка и Рибизла Екстра нежен растителен сапун, создаден од сончевите одбрани фиренциски овоштарници. Збогатен со елементи на овошје. Сапун против црвенила на кожата.
Маслиново масло и Мандарина Екстра нежен растителен сапун, создаден од сончевите одбрани фиренциски овоштарници. Збогатен со елементи на овошје. Кожата ќе Ви биде хидрирана со комбинацијата на маслинка и мандарина. Сапун наменет за сите типови на кожа, првенствено за нормална и комбинирана.
Праска и Диња Екстра нежен растителен сапун, создаден од сончевите одбрани фиренциски овоштарници. Збогатен со елементи на овошје. Комбинација на праска и динја, наменета за сува кожа.
Смоква и Бадемово млеко Екстра нежен растителен сапун, создаден од сончевите одбрани фиренциски овоштарници. Збогатен со елементи на овошје. Сапун за баршунаст изглед првенствено наменет за нормален тип на кожа.
Црвено грозје и Боровница Екстра нежен растителен сапун, создаден од сончевите одбрани фиренциски овоштарници. Збогатен со елементи на овошје. Пробајте ја оваа заводлива комбинација на срвено грозје со боровница, против флеки и пеги.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи
Тагови: bio, prirodni, sapuni, glicerin, ovosje
Nesti Dante IL Frutetto Nesti Dante 250гр Екстра нежени растителни сапуни, создадени од сончевите одбрани фиренциски овоштарници. Збогатени со елементи на овошје.   .. Category: Сапуни  >  Хигиена Product #: NDF Regular price: 240 ден. 240
Available from: Depileve

За нас

Нашата компанија ја започна својата историја на формирање во време кога пазарот на професионалната козметичка индустрија во нашата земја беше се уште во подем. И со текот на времето го заслужи правото да се смета за еден од лидерите на македонскиот професионален козметички пазар. Сите овие години ние работевме со цел на нашите клиенти да им обезбедиме полесно работење со поголема профитабилност во својот бизнис.

Повеќе..

Контакт

  • +389 (02) 3109 130 +389 (02) 3177 959
  • +389 (076) 344 426
  • info@depileve.com.mk

Facebook

Геминис Интернатионал © 2024. UKION SHOPS