Депилација

Депилација

Сакате да го успорите растот на влакната? 

Или замислете, истовремено да добиете третман на кожата додека се депилирате! 

Ви треба специјален восок за лице или моќен за вадење на најцврстиот корен?

Одите на патување и ви треба мал ролон за итна депилација?

Или пак можеби ви треба восок за една употреба..

Тука ќе најдете се за депилација: 

ЛистаМрежа
Прикажи:
Сортирај по:
Folimousse - пена за по депилација 200мл.
Пена за по депилација која ја освежува кожата, врши деконгестија и ги елиминира остатоците од в..
830 ден.
без ДДВ: 703 ден.
Интима филм восок DEPILEVE 400гр
Формула со супериорен фат и многу ниска температура на топење. За интимна, бразилска и холивуд депи..
580 ден.
без ДДВ: 492 ден.
Ролон Comfort BLACK Depileve 100гр.
Нова формула на восок на БИО база. Карактеристична елегантна сино-црна боја и кремаста текстура. Пов..
125 ден.
без ДДВ: 106 ден.
Ролон Cire BLUE Depileve 100гр.
Нова формула на восок на БИО база. Карактеристична елегантна маринско-сина боја и кремаста текс..
125 ден.
без ДДВ: 106 ден.
Roll&GO Depileve ролон Роза 100гр.
Нова кремаста формула, погодна за чувстителна кожа, базирана на коктел од БИО Смоли, медицински..
99 ден.
без ДДВ: 84 ден.
Roll&GO Depileve ролон Натурал 100гр.
Нова формула базирана на БИО Смоли кои брзо се топат и многу тенко се нанесуваат со максимално приле..
99 ден.
без ДДВ: 84 ден.
Barbepil Folisan - Лосион против Враснати Влакна 10мл. Barbepil Folisan - Лосион против Враснати Влакна 10мл.
Наменет за домашна употреба после депилација или бричење. Формулиран со салицилна киселина, FOLISAN ..
270 ден.
без ДДВ: 229 ден.
Foliserum DEPILEVE 30ml. против враснати влакна
Ултра навлажнувачки серум кој се аплицира после депилација. Во себе содржи салицилна киселина кој..
550 ден.
без ДДВ: 466 ден.
Бронзен восок за мажи Depileve 500гр.
Бронзениот восок е специјално дизајниран за отстранување на посилни, кератинизирани машки влакна. И ..
520 ден.
без ДДВ: 441 ден.
 Бронзен ролон DEPILEVE 100гр
Антисептички восок, специјално наменет за мажи. Со својства за силна ексфолијација, не дозволу..
125 ден.
без ДДВ: 106 ден.
Easy Clean - Чистач за восок со портокал DEPILEVE 220мл
Ароматизиран со портокал чистач за восок од површини како топилки, работни колички, подови..
550 ден.
без ДДВ: 466 ден.
Foliscrub DEPILEVE 150ml. пилнг крем
Пилинг за тело на база на кокосов шеќер и алое вера. Механичкото отстранување на мртвите клетки н..
690 ден.
без ДДВ: 585 ден.
Хлорофил во зрна DEPILEVE 1кг. (гранули)
Уживајте во свежината и благопријатното чувство по депилацијата. Подолгото време на сушење, овозмож..
950 ден.
без ДДВ: 805 ден.
Маслинка восок (ладен) DEPILEVE 400гр
Течна, мазна смеса ос смола и нерафинирано маслиново масло. Нежно ги отстранува влакната, со м..
570 ден.
без ДДВ: 483 ден.
Златен восок (ладен) DEPILEVE 400гр
„Оригинална“ рецепта за сите намени. Тенката конзистентност го прави економичен за употреба. ..
540 ден.
без ДДВ: 458 ден.
Бисерен восок (ладен) DEPILEVE 400гр
Бисерна текстура, препорачлива за сува, перутеста кожа и чувствителни зони. Нежен е за кожата и тем..
560 ден.
без ДДВ: 475 ден.

За нас

Нашата компанија ја започна својата историја на формирање во време кога пазарот на професионалната козметичка индустрија во нашата земја беше се уште во подем. И со текот на времето го заслужи правото да се смета за еден од лидерите на македонскиот професионален козметички пазар. Сите овие години ние работевме со цел на нашите клиенти да им обезбедиме полесно работење со поголема профитабилност во својот бизнис.

Повеќе..

Контакт

  • +389 (02) 3109 130 +389 (02) 3177 959
  • +389 (076) 344 426
  • info@depileve.com.mk

Facebook

Геминис Интернатионал © 2023. UKION SHOPS