Тело

ЛистаМрежа
Прикажи:
Сортирај по:
Пилинг за Раце DEPILEVE 200мл
Ексфолирачки гел DERMO PEEL 200мл Механички пилинг специјално наменет за раце. Ја подготвува кожа..
670 ден.
без ДДВ: 568 ден.
Ракавици за парафински третман (фротирски) DEPILEVE x1 Ракавици за парафински третман (фротирски) DEPILEVE x1
Фротирски ракавици за интензивен парафински третман. Материјалот е мек и пријатен за кожата,..
250 ден.
без ДДВ: 212 ден.
Чизмички за парафински третман (фротирски) DEPILEVE x1 Чизмички за парафински третман (фротирски) DEPILEVE x1
Фротирски чорапи за интензивен парафински третман. Материјалот е мек и пријатен за кожата, и делу..
250 ден.
без ДДВ: 212 ден.
ХИДРА СИСТЕМ: Парафинска крема за тело со витамин А & E со хидро (Мини-Сауна) DEPILEVE 450 мл ХИДРА СИСТЕМ: Парафинска крема за тело со витамин А & E со хидро (Мини-Сауна) DEPILEVE 450 мл
Неверојатна длабинска хидратација и потхранување на ткивото на кожата. Кремата е нежна и одлична ..
720 ден.
без ДДВ: 610 ден.
Крем за ексфолијација ANESI 200мл
Механички кремаст ексфолиатор со семки од кајсија: Атомизираните гранули го контролираат ниво..
830 ден.
без ДДВ: 703 ден.
Термо-Активна Крема против ЦЕЛУЛИТ ANESI 500мл
Мулти-фазна, термо-активна Емулзија со кофеински Липозоми, Гуарана, екстракти од Л-Карнитин. Прав..
1.650 ден.
без ДДВ: 1.398 ден.
Растеглива Фолија (за третмани за Слабеење) 300м
Во комбинација со третман за слабеење, ги загрева и топи масните наслаги на телото. Помага Активн..
770 ден.
без ДДВ: 653 ден.
Четка за Парафанго третман (Дрвена) FITOLAB
Рачно изработена, прецизна четка со дрвена рачка. Тежина: 60гр ..
830 ден.
без ДДВ: 703 ден.
Масло за Масажа (за Затегање на Опуштена кожа) ANESI 150мл
Коктел од есенцијални масла со Ylang Ylang (стимулира и затегнува), марјорам, мандарина (затегнува ..
890 ден.
без ДДВ: 754 ден.
Крема за Зацврстување на кожата ANESI 500мл
Содржи голема доза на Centella Asiatica, еластин и органски силикон, и го надоместува недостатоко..
1.550 ден.
без ДДВ: 1.314 ден.
Ампули против Мек ЦЕЛУЛИТ ANESI 10мл
За третирање на мек и одематски целулит: Можност за јонизација и идеален за комбинирање со коз..
100 ден.
без ДДВ: 85 ден.

Распродадено

Распродадено

Ампули против Цврст ЦЕЛУЛИТ ANESI 10мл
За третирање на цврст и компактен целулит: Содржи екстракти од лимон и кофеин Може да се јон..
100 ден.
без ДДВ: 85 ден.
Парафин за многу Чувствителна кожа DEPILEVE 450мл
Нова генерација специјален бел Парафин за хипер-сензитивна кожа, со ниска точка на топење. Специј..
420 ден.
без ДДВ: 356 ден.
Крема за Раце INSIGHT 100мл (Organic)
Крема за раце со Органски екстракти. Чувствувате дека веднаш ги освежува рацете (со разладувачки ..
240 ден.
без ДДВ: 203 ден.
Купка за Тело INSIGHT 400мл (Organic)
Купка за тело со Органски екстракти. Нежно ја чисти кожата и не го нарушува хидро-липидниот балан..
350 ден.
без ДДВ: 297 ден.
Лосион за Тело INSIGHT 250мл (Organic)
Лосион за тело со Органски екстракти. Длабински го потхранува епидермисот и му ја подобрува струк..
450 ден.
без ДДВ: 381 ден.

За нас

Нашата компанија ја започна својата историја на формирање во време кога пазарот на професионалната козметичка индустрија во нашата земја беше се уште во подем. И со текот на времето го заслужи правото да се смета за еден од лидерите на македонскиот професионален козметички пазар. Сите овие години ние работевме со цел на нашите клиенти да им обезбедиме полесно работење со поголема профитабилност во својот бизнис.

Повеќе..

Контакт

  • +389 (02) 3109 130 +389 (02) 3177 959
  • +389 (076) 344 426
  • info@depileve.com.mk

Facebook

Геминис Интернатионал © 2022. UKION SHOPS