Лице

Лице

Кожата е заштита на сите органи, не само естетски атрибут. 

Дали знаете дека сега, имаме креми што можат да направат старите, веќе опуштени клетки, да се вратат во 

живот и да почнат да се однесуваат ко млади. Во тоа е разликата меѓу старата и детска кожа. 

Најдете го вашиот мелем за лице и уживајте додека се гледате во огледало: 

ЛистаМрежа
Прикажи:
Сортирај по:
CELESTIAL YOUTH сет за патување (стимулатор + крема од метеор + лосион + пена) ANESI
Сетот содржи: - 3GF Cellular Booster 10 ml Био-технолошки серум со 3 фактори за растење, што енк..
1.950 ден.
без ДДВ: 1.653 ден.
DNA REJUVENATION сет за патување (гел лифтинг + DNA крема + лосион + пена) ANESI
Сетот содржи: - Dermo Tenz Gel 10 ml Инстант лифтинг за лице + подмладување. Интензивен третман ..
2.800 ден.
без ДДВ: 2.373 ден.
AGE CONTROL сет за патување (стимулатор + крема за подмладување + лосион + пена) ANESI
Сетот содржи: - 3GF Cellular Booster 10 ml Био-технолошки серум со 3 фактори за растење, што енк..
2.800 ден.
без ДДВ: 2.373 ден.
STEM CELL сет за патување (гел лифтинг + крема за подмладување + лосион + пена) ANESI
Сетот содржи: - Dermo Tenz Gel 10 ml Инстант лифтинг за лице + подмладување. Интензивен третман ..
2.800 ден.
без ДДВ: 2.373 ден.
HYDRATION сет за патување (лосион + пена + маска + хидратантна крема) ANESI
Сетот содржи: - Aqua Vital Serum 10 ml Максимална концентрација на детокс ќелии и длабока хидрат..
1.950 ден.
без ДДВ: 1.653 ден.
Пена за чистење - Aqua Vital 200мл.
Пена за микро-чистење на сите видови кожа, од нечистотии, себум и шминка. Интелегентната хидратација..
930 ден.
без ДДВ: 788 ден.
Гел пена за миење лице - Dermo Controle 200мл.
Гел за чистење на масна или кожа склона кон мастење. Ги елиминира нечистотиите, а при тоа респект..
950 ден.
без ДДВ: 805 ден.
Серум Т-зона за лице - Dermo Controle 30мл.
Високи концентрации на состојки за регулирање на себумот. Го намалува сјаењето на кожата. Антибак..
1.390 ден.
без ДДВ: 1.178 ден.
Емулзија за лице (чисти црвенила од акни) Dermo Purifante 50мл.
24ч хидратација со мат ефект Ја намалува појавата на црвенила Идална како подлога за шм..
650 ден.
без ДДВ: 551 ден.
Корективна крема (против лузни и темни кругови од акни) - Extreme 50мл.
Корективна крема, спрецијално направена за регулирање на масна кожа. Отстранува пеги и флеки. Стимул..
550 ден.
без ДДВ: 466 ден.
Коректор за Чистење на Пеги и Флеки (Концентрат) luminosity 10мл
Концентриран серум за чистење на пеги и флеки. Со тесен апликатор, серумот прецизно се нанесува дире..
950 ден.
без ДДВ: 805 ден.
Дневна крема за Чистење на Пеги и Флеки SPF20 luminosity 50мл
Дбневна крема за чистење на пеги и флеки за секојдневна употреба. Богат коктел за депигментација, шт..
1.190 ден.
без ДДВ: 1.008 ден.
Ноќна крема Luminosity 50мл
Ноќна крема за осветлување и регенерација на кожата со гликолна киселина и состојки за осветлување б..
1.390 ден.
без ДДВ: 1.178 ден.
Дневна крема за Заштита од Пеги и Флеки SPF50 luminosity 50мл
Дневна крема за осветлување со висок заштитен фактор SPF50 за заштита од УВА и УВБ зраци. Ова к..
1.290 ден.
без ДДВ: 1.093 ден.
ANESI Luminosity 7 дневен третман
7 дневен третман за домашна нега на кожата и чистење на пеги и флеки.  Сетот содржи:  ..
1.680 ден.
без ДДВ: 1.424 ден.
Тонер за Чистење (Хидратација, Пилинг и pH баланс) luminosity 150мл
Ензимски тонер за ексфолијација на кожата. Ја чисти и ја припрема кожата за подлабока пенетрац..
950 ден.
без ДДВ: 805 ден.

За нас

Нашата компанија ја започна својата историја на формирање во време кога пазарот на професионалната козметичка индустрија во нашата земја беше се уште во подем. И со текот на времето го заслужи правото да се смета за еден од лидерите на македонскиот професионален козметички пазар. Сите овие години ние работевме со цел на нашите клиенти да им обезбедиме полесно работење со поголема профитабилност во својот бизнис.

Повеќе..

Контакт

  • +389 (02) 3109 130 +389 (02) 3177 959
  • +389 (076) 344 426
  • info@depileve.com.mk

Facebook

Геминис Интернатионал © 2021. UKION SHOPS