Шампон за Чувствителен скалп (го лекува Оштетеното ткиво) ORGANIC 240мл

Шампон за Чувствителен скалп (го лекува Оштетеното ткиво) ORGANIC 240мл

1.790 MKD
Производител: O-Way
Шифра на производ: OWS01/1
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:
Шампон за терапија на чувствителен, црвен, иритиран скалп со затнати пори,
како резултат на агресивни козметички третмани, загадена средина или биолошки фактори.

Овој лековит шампон, длабоко ја негува и хидрира кожата. Чувстителната кожа на главата,
е болест на модерното време. Причината најчесто е претенка кожа и недоволно лачење на себум,
што прави заштитна бариера на кожата.
 
Терапијата опфаќа:
  • Подобрување на циркулацијата
  • Смирување на црвенилото и ситните ранички
  • Реактивација на хидро-липидниот слој на кожата на главата
Инфузија од анасон и био-динамичен helichrysum со активни состојки за 
релаксирање на скалпот и пријатно чувство додека го нанесувате. 
Ова е најнежниот шампон од целата линија, благ и за најнежната кожа.
Може да се користи и за деца.
 
 

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

За нас

Нашата компанија ја започна својата историја на формирање во време кога пазарот на професионалната козметичка индустрија во нашата земја беше се уште во подем. И со текот на времето го заслужи правото да се смета за еден од лидерите на македонскиот професионален козметички пазар. Сите овие години ние работевме со цел на нашите клиенти да им обезбедиме полесно работење со поголема профитабилност во својот бизнис.

Повеќе..

Контакт

  • +389 (02) 3109 130
  • info@depileve.com.mk

Facebook

Геминис Интернатионал © 2019. UKION SHOPS