Серум против Опаѓање (со Матични клетки и Динаген) ORGANIC 100мл

Серум против Опаѓање (со Матични клетки и Динаген) ORGANIC 100мл

3.890 MKD
Производител: O-Way
Шифра на производ: OWL03/1
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Серум за згуснување на косата и против опаѓање (со растителни матични клетки и динаген)

Опаѓањето на косата се случува од повеќе причини. 
Може да биде сезонско или андрогено, но најважна е првичната правилна дијагноза. 

За да се спречи загубата на коса, потребен е третман за нормализирање на себумот, 
обновување на липидите и фазно отстранување на првутот. 

Овој моќен третман против опаѓање, делува на 2 проблеми: 

- Ја зголемува густината на косата и поттикнува раст на нови влакна
- Го намалува просторот меѓу фоликулата и коренот, за да го зацврсне влакното
(со тоа го продолжува животниот век на влакното- анагена фаза).

Дополнително, ја зголемува микро-циркулацијата на малите крвни садови на скалпот 
што почнуваат да носат храна до коренот на косата, за да ја одржат здрава. 
Растителните матични клетки, го подобруваат метаболизмот на скалпот и стимулираат 
регенерација на фоликулата на косата. 

Серумот е благ и за најчувствителниот скалп. 
Може да се користи и кај слаба коса, кога нема видливи знаци на опаѓање. 

Наменет и за мажи и за жени. 

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Тагови: organski, serum, protiv, opagjanje, oway

За нас

Нашата компанија ја започна својата историја на формирање во време кога пазарот на професионалната козметичка индустрија во нашата земја беше се уште во подем. И со текот на времето го заслужи правото да се смета за еден од лидерите на македонскиот професионален козметички пазар. Сите овие години ние работевме со цел на нашите клиенти да им обезбедиме полесно работење со поголема профитабилност во својот бизнис.

Повеќе..

Контакт

  • +389 (02) 3109 130
  • info@depileve.com.mk

Facebook

Геминис Интернатионал © 2019. UKION SHOPS