Lakme Frizz control маска 250мл Маска за дисциплинирање на разлетана и наелектризирана коса ТЕСТ на ефикасност: 68% намалување на разлетаноста.   ПРЕДНОСТИ: ВЕГАН формула БЕЗ Парабени. БЕЗ Минерални масла. БЕЗ Колоранти. Го реструктурира, хидрира и измазнува влакното. Обезбедува интензивна хидратација, осветлување и мекост. Ја дисциплинира правата и витканата коса. Лесно се расчешлува.   .. Category: lakme  >  LAKME Organic  >  Frizz Control Product #: LTO019 Regular price: 1.290 ден. 1.290 Available from: Depileve
Frizz control маска 250мл

Frizz control маска 250мл

1.290 ден.
Производител: Lakme
Шифра на производ: LTO019
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Маска за дисциплинирање на разлетана и наелектризирана коса

ТЕСТ на ефикасност:

68% намалување на разлетаноста.

 

ПРЕДНОСТИ:

ВЕГАН формула

БЕЗ Парабени.

БЕЗ Минерални масла.

БЕЗ Колоранти.

Го реструктурира, хидрира и измазнува влакното.

Обезбедува интензивна хидратација, осветлување и мекост.

Ја дисциплинира правата и витканата коса. Лесно се расчешлува.


 

Активни Состојки

 • Органско ладно цедено масло од чиа.
 • Фузија на високи концентрации на хиалуронска киселина.

Придобивки

 • Делува како заштитен слој.
 • Интензивно вградува повеќе хидратација и сјај во влакното.
 • Хидратантна бариера околу влакното.
 • Го одржува обликот на правата коса, а спречува разлетаност на виткана коса.

Мирис

 • Зен цвет со есенцијално масло од иланг-иланг. Засцврстува и ревитализира.
 • Лесни цветни и сочни овошја кои се мешаат меѓусобно за да креираат момент на задоволство. Свежи, зелени високи ноти комбинирани со топли базични ноти за комплетно чувство на велнес.

Начин на употреба

 • Нанесете на чиста влажна коса.
 • Оставете да делува 5мин.
 • Исплакнете.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Тагови: Lakme, Organic, shampon, kosa

За нас

Нашата компанија ја започна својата историја на формирање во време кога пазарот на професионалната козметичка индустрија во нашата земја беше се уште во подем. И со текот на времето го заслужи правото да се смета за еден од лидерите на македонскиот професионален козметички пазар. Сите овие години ние работевме со цел на нашите клиенти да им обезбедиме полесно работење со поголема профитабилност во својот бизнис.

Повеќе..

Контакт

 • +389 (02) 3109 130 +389 (02) 3177 959
 • +389 (076) 344 426
 • info@depileve.com.mk

Facebook

Геминис Интернатионал © 2022. UKION SHOPS