Lakme Deep Care маска 250мл Маска за обновување на оштетена коса ТЕСТ на ефикасност: 35% поотпорна коса.   ПРЕДНОСТИ: ВЕГАН формула БЕЗ Парабени. БЕЗ Минерални масла. БЕЗ Колоранти. Ги потхранува, зајакнува и ја зголемува отпорноста косата формирајќи заштитен филм. Ја враќа природната субстанца на стуктурата. Има anti-age ефект. Ја враќа мекоста и природната влага на влакното.   .. Category: lakme  >  LAKME Organic  >  Deep Care Product #: LTO031 Regular price: 1.470 ден. 1.470 Available from: Depileve
Deep Care маска 250мл

Deep Care маска 250мл

1.470 ден.
Производител: Lakme
Шифра на производ: LTO031
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Маска за обновување на оштетена коса

ТЕСТ на ефикасност:

35% поотпорна коса.

 

ПРЕДНОСТИ:

ВЕГАН формула

БЕЗ Парабени.

БЕЗ Минерални масла.

БЕЗ Колоранти.

Ги потхранува, зајакнува и ја зголемува отпорноста косата формирајќи заштитен филм.

Ја враќа природната субстанца на стуктурата.

Има anti-age ефект.

Ја враќа мекоста и природната влага на влакното.


 

Активни Состојки

 • Фиберхенс - природен производ добиен со екстракција од пченка
 • Органско масло од Етиопиа (богато со Омега-3 и Омега-6 масни киселини)
 • Церамиди

Придобивки

 • Ја поправа внатрешната структура на влакното и ги обновува внатрешните врски.
 • Мека коса лесна за обликување и отпорна на кршење.
 • Длабинска без масно потхранување
 • Зголемена еластичност и сјај
 • Делува како градежен бетон за кератинот и го обновува влакното
 • Го поправа влакното одвнатре

Мирис

 • Деликатен цветен мирис со есенцијално масло од гераниум. Антиоксидантен и ресторативен.
 • Мирисни и цветни ноти кои се комбинираат со креативна, деликатна и негувачка арома. Свежата дива лаванда ги засилува нотите од роза и гераниум.

Начин на употреба

 • Нанесете на чиста влажна коса.
 • Оставете да делува 5 минути.
 • Исплакнете.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Тагови: Lakme, Organic, maska, kosa

За нас

Нашата компанија ја започна својата историја на формирање во време кога пазарот на професионалната козметичка индустрија во нашата земја беше се уште во подем. И со текот на времето го заслужи правото да се смета за еден од лидерите на македонскиот професионален козметички пазар. Сите овие години ние работевме со цел на нашите клиенти да им обезбедиме полесно работење со поголема профитабилност во својот бизнис.

Повеќе..

Контакт

 • +389 (02) 3109 130 +389 (02) 3177 959
 • +389 (076) 344 426
 • info@depileve.com.mk

Facebook

Геминис Интернатионал © 2022. UKION SHOPS