Bio Natura Nesti Dante 250гр
  • Bio Natura Nesti Dante 250гр
  • Bio Natura Nesti Dante 250гр
  • Bio Natura Nesti Dante 250гр

Bio Natura Nesti Dante 250гр

265 ден.
Производител: Nesti Dante
Шифра на производ: NDT
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Расположливи опции

* Bio Natura - врста:

Сапонификацијата подразбира употреба на растителни масти, кои доаѓаат од еколошки обновливи плантажи. 
Овие сапуни ОВИЕ САПУНИ НЕ СОДРЖАТ СУЛФАТИ, СУРФАКАНТИ, СИНТЕТИЧКИ ИЛИ МИНЕРАЛНИ МАСЛА. НЕ СОДРЖАТ НИТУ АЛЕРГЕНИ И ЕДТА. 
БИО НАТУРА е строго природна линија без животински состојки. Пакувањето е во потполност рециклирачко. 

Bio Natura
Арган и Сено Природен, органски и еколошки. Сапунот е збогатен со активни состојки на арганово масло и органско диво сено чии хранливи и регенеративни својства ја прават кожата мазна, компактна, цврста и длабински регенерирана.
Женшен и Јачмен Природен, органски и еколошки. Овој сапун е збогатен со активни состојки, органски женшен (тонизира и ревитализира) и органски јачмен (антиоксидант и прочистувач). Го ослободува умот и телото.
Малина и Коприва Природен, органски и еколошки. Овој сапун збогатен со органска дива малина и органски листови на коприва кои со своите смирувачки и обновувачки својства кожата ја прават нежна и сензитивна. Малините содржат витамини и минерали, а копривата е богата со витамин Ц, железо, манган, калијум, калциум и каротен.ко.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи
Тагови: bio, sapun, priroden, glicerin, eko

За нас

Нашата компанија ја започна својата историја на формирање во време кога пазарот на професионалната козметичка индустрија во нашата земја беше се уште во подем. И со текот на времето го заслужи правото да се смета за еден од лидерите на македонскиот професионален козметички пазар. Сите овие години ние работевме со цел на нашите клиенти да им обезбедиме полесно работење со поголема профитабилност во својот бизнис.

Повеќе..

Контакт

  • +389 (02) 3109 130
  • info@depileve.com.mk

Facebook

Геминис Интернатионал © 2020. UKION SHOPS