UV LED лампа GLOW F2 MAX Pink – 220W
 • UV LED лампа GLOW F2 MAX Pink – 220W
 • UV LED лампа GLOW F2 MAX Pink – 220W
 • UV LED лампа GLOW F2 MAX Pink – 220W

UV LED лампа GLOW F2 MAX Pink – 220W

2.700 ден.
Производител: Silcare
Шифра на производ: 6600/10
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Производите на брендот GLOW се професионално осветлување кое ги подобрува перформансите на услугите и во салоните за убавина и во медицинските канцеларии. Понудата вклучува широк избор на специјализирани светилки, вклучително и УВ и ламби за третман, неопходни за прецизна работа.

Практичен начин да имате убави нокти

Светилката за нокти Glow F2 е уред со практични функции што ви овозможува ефикасно да ги изведувате третманите за маникир и педикир користејќи хибридни лакови, гелови или други препарати за стврднување на светлина. Рамномерно распоредените диоди и иновативната Dual Led технологија гарантираат совршено фиксирање на обликувањето на ноктите. Уникатниот изглед, леснотијата на користење и добро осмислените функционалности ја прават светилката совршена и за професионална и за домашна употреба.

Уред без сенки со Dual LED технологија

Опремен е со дури 57 правилно поставени LED диоди (без таканаречената мртва зона) со вкупна моќност од 220 W, обезбедувајќи совршено стврднување на геловите и хибридните лакови. Моделот Glow F2 има затворена форма, т.н држач, што овозможува рамномерно и прецизно фиксирање на обликувањето на ноктите. Технологијата Dual Led што се користи во овој уред прави диодите да испуштаат светлина од две бранови должини, не заморувајќи ги очите и обезбедувајќи широк спектар на работа . Благодарение на употребените раствори, светилката брзо и правилно ги стврднува дури и најпребирливите производи, достигнувајќи ги и потешко достапните места на ноктната плочка.

Прилагодување на работното време на индивидуалните потреби

Светилката е опремена со тајмер со четири програмирани работни времиња : 10 s, 30 s, 60 s и 99 s (т.н. „Low Heat Mode“), кој се одбројува на дигиталниот дисплеј. Дополнително, ако не е избран режим, вградениот сензор за движење автоматски ќе ја вклучи светилката кога ќе ги ставите прстите на рацете или нозете под неа, со максимално време на експозиција од 120 секунди . Екранот потоа ќе го прикаже времето на стврднување. Ова ви овозможува практично да ја изберете должината на експозицијата во зависност од стилот што се изведува во даден момент и користените производи.

Оптимален „Режим на ниска топлина“

Нема повеќе непријатни чувства на печење додека го поправате стајлингот! Веќе споменатиот систем „Режим на ниска топлина“ значи дека додека производите се стврднуваат на ноктите, уредот постепено ја зголемува својата моќност, со што се загрева побавно. Ова ве спречува да се чувствувате топло за време на изложеноста. Ова е незаменлива функција, особено при стврднување на гелови, што често предизвикува непријатност при користење на други светилки достапни на пазарот.

Долниот панел може да се откачи

Уредот има отстранливо дно кое лесно се вади, што го олеснува поставувањето на стапалото под светилката за време на третмани со педикир или подија . Оваа опција е совршена и за чистење или дезинфекција на опремата . Сребрената рачка со полиран финиш е визуелно атрактивен додаток кој го олеснува движењето на уредот и е совршен за мобилните стилисти. Има и засек на куќиштето што може да се користи како телефонска поддршка. Тоа ви овозможува да го направите третманот попријатен со вашиот омилен филм.

Уникатен, функционален уред

Корисните функции, ергономскиот облик и уникатниот дизајн со огледало, металната завршница во нијанси на тиркизна ја прават светилката практичен и во исто време исклучително вкусен елемент на опремата за дневната соба. Соодветните димензии ви овозможуваат удобно да ја ставите целата рака или стапало под светилката, што обезбедува рамномерно стврднување на стајлингот.

Податоци:

 • Боја на куќиштето: нијанси на тиркизна Тајмер: 10 s, 30 s, 60 s, 99 s
 • Максимално време на работа: 120 s
 • Сензор за движење: да
 • Екран: дигитален LCD
 • Број на LED диоди: 57
 • Моќност: 220 W
 • Влезен напон: 100-240 V
 • Светлосна бранова должина: 365 nm, 405 nm
 • Димензии: 22,5 cm x 20 cm x 11 cm
 • Гаранција: 12 месеци

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи
Тагови: manikir, uv, lampa, tajmer, large
Silcare UV LED лампа GLOW F2 MAX Pink – 220W Производите на брендот GLOW се професионално осветлување кое ги подобрува перформансите на услугите и во салоните за убавина и во медицинските канцеларии. Понудата вклучува широк избор на специјализирани светилки, вклучително и УВ и ламби за третман, неопходни за прецизна работа. Практичен начин да имате убави нокти Светилката за нокти Glow F2 е уред со практични функции што ви овозможува еф.. Category: Маникир  >  Надградба (гел)  >  Надградба (акрил)  >  Гел-лак Product #: 6600/10 Regular price: 2.700 ден. 2.700
Available from: Depileve

За нас

Нашата компанија ја започна својата историја на формирање во време кога пазарот на професионалната козметичка индустрија во нашата земја беше се уште во подем. И со текот на времето го заслужи правото да се смета за еден од лидерите на македонскиот професионален козметички пазар. Сите овие години ние работевме со цел на нашите клиенти да им обезбедиме полесно работење со поголема профитабилност во својот бизнис.

Повеќе..

Контакт

 • +389 (02) 3109 130 +389 (02) 3177 959
 • +389 (076) 344 426
 • info@depileve.com.mk

Facebook

Геминис Интернатионал © 2024. UKION SHOPS