UV LED лампа GLOW V7 168W
  • UV LED лампа GLOW V7 168W
  • UV LED лампа GLOW V7 168W
  • UV LED лампа GLOW V7 168W
  • UV LED лампа GLOW V7 168W
  • UV LED лампа GLOW V7 168W

UV LED лампа GLOW V7 168W

2.900 ден.
Производител: Silcare
Шифра на производ: 6600/8
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

УВ LED светилка V7 168W

Најнова генерација, професионална UV/LED ламба која брзо и рамномерно ги стврднува сите гелови, хибридни лакови и други препарати за стврднување на светлина, благодарение на употребата на двојна LED технологија.

Емитира бела светлина која не ги напрега очите. Светилката V7 има извор на светлина со висока моќност и заштеда на енергија со двоен опсег на бранови должини од 365 nm и 405 nm.

Дополнително, 36те диоди даваат вкупна максимална моќност од 168W!

Светилката има вграден сензор за движење, тајмер од 10, 30, 60 и 99 секунди, а по активирањето на сензорот, непрекинато свети до 99 секунди. Режим од 99 секунди „Режим на ниска топлина“ е режим во кој моќноста на ламбата постепено се зголемува на секои 30 секунди.

Го елиминира чувството на печење при нанесување на билдер гелови. Големиот електронски дисплеј го олеснува контролирањето на времето.
Подесување на време: 10 сек, 30 сек, 60 сек, 99 сек

Светлосен опсег: 365 nm, 405 nm
Животен век: 50.000 часа

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи
Тагови: manikir, uv, lampa, tajmer, large
Silcare UV LED лампа GLOW V7 168W УВ LED светилка V7 168W Најнова генерација, професионална UV/LED ламба која брзо и рамномерно ги стврднува сите гелови, хибридни лакови и други препарати за стврднување на светлина, благодарение на употребата на двојна LED технологија. Емитира бела светлина која не ги напрега очите. Светилката V7 има извор на светлина со висока моќност и заштеда на енергија со двоен опсег на бранови должини .. Category: Маникир  >  Надградба (гел)  >  Надградба (акрил)  >  Гел-лак Product #: 6600/8 Regular price: 2.900 ден. 2.900
Available from: Depileve

За нас

Нашата компанија ја започна својата историја на формирање во време кога пазарот на професионалната козметичка индустрија во нашата земја беше се уште во подем. И со текот на времето го заслужи правото да се смета за еден од лидерите на македонскиот професионален козметички пазар. Сите овие години ние работевме со цел на нашите клиенти да им обезбедиме полесно работење со поголема профитабилност во својот бизнис.

Повеќе..

Контакт

  • +389 (02) 3109 130 +389 (02) 3177 959
  • +389 (076) 344 426
  • info@depileve.com.mk

Facebook

Геминис Интернатионал © 2023. UKION SHOPS