УВ ЛЕД лампа GLOW FIVE 48W
  • УВ ЛЕД лампа GLOW FIVE 48W
  • УВ ЛЕД лампа GLOW FIVE 48W
  • УВ ЛЕД лампа GLOW FIVE 48W

УВ ЛЕД лампа GLOW FIVE 48W

1.700 ден.
Производител: Silcare
Шифра на производ: 6600/6
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

DUAL LED GLOW 5 лампа од 48W

Најновата генерација, професионална UV/LED ламба која брзо и рамномерно ги стврднува сите гелови, хибридни лакови и други препарати за стврднување на светлина благодарение на употребата на двојна LED технологија.

Емитира бела светлина која не ги напрега очите. Светилката GLOW 5 има извор на светлина со голема моќност и заштеда на енергија со двоен опсег на бранови должини од 365 nm и 405 nm. Покрај тоа, 24 диоди даваат вкупна максимална моќност од 48W.

Светилката има вграден сензор за движење, тајмер од 60, 90 и  120 секунди, а по активирањето на сензорот, постојано свети до 120 секунди. Режим од 99 секунди „Режим на ниска топлина“ е режим во кој моќноста на ламбата постепено се зголемува на секои 30 секунди. Го елиминира чувството на печење при нанесување на билдер гелови. Големиот електронски дисплеј го олеснува контролирањето на времето.

Работно време: 60, 90, 120

Светлосен опсег: 365 nm, 405 nm

Животен век: 50.000 часа

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи
Тагови: manikir, uv, lampa, tajmer, large
Silcare УВ ЛЕД лампа GLOW FIVE 48W DUAL LED GLOW 5 лампа од 48W Најновата генерација, професионална UV/LED ламба која брзо и рамномерно ги стврднува сите гелови, хибридни лакови и други препарати за стврднување на светлина благодарение на употребата на двојна LED технологија. Емитира бела светлина која не ги напрега очите. Светилката GLOW 5 има извор на светлина со голема моќност и заштеда на енергија со двоен опсег на бранов.. Category: Маникир  >  Надградба (гел)  >  Надградба (акрил)  >  Гел-лак Product #: 6600/6 Regular price: 1.700 ден. 1.700
Available from: Depileve

За нас

Нашата компанија ја започна својата историја на формирање во време кога пазарот на професионалната козметичка индустрија во нашата земја беше се уште во подем. И со текот на времето го заслужи правото да се смета за еден од лидерите на македонскиот професионален козметички пазар. Сите овие години ние работевме со цел на нашите клиенти да им обезбедиме полесно работење со поголема профитабилност во својот бизнис.

Повеќе..

Контакт

  • +389 (02) 3109 130 +389 (02) 3177 959
  • +389 (076) 344 426
  • info@depileve.com.mk

Facebook

Геминис Интернатионал © 2023. UKION SHOPS