TERMIX Soft – Четка за тенка коса
 • TERMIX Soft – Четка за тенка коса
 • TERMIX Soft – Четка за тенка коса

TERMIX Soft – Четка за тенка коса

960 ден.
Производител: Termix
Шифра на производ: TX01
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Расположливи опции

* Дијаметар:

Четката за коса Termix Evolution Soft е специјално дизајнирана за нега на тенка коса со тенденција лесно да се крши.

Бидејќи овој тип на коса е кревка, потребно е помека четка за да се овозможи подобра контрола и прилепување на влакната, притоа избегнувајќи какво било кршење. Така, четката за коса Evolution Soft е единствената дизајнирана да спречи кршење на влакната и влошување на кутикулите на косата поради вкрстениот систем од јонизирани најлонски влакна со тенок дијаметар и микрофиламенти во беж боја.

Овој систем овозможува подобро држење без оштетување на косата и обезбедува ефект на зголемена капиларна густина.

 • Еластични влакна, отпорни на топење од топлина
 • 30% побрзо време на сушење на косата (заради широките отвори што ја затоплуваат четката)
 • Распоредот на влакната под агол од 90° подобро пенетрираат во косата
 • Специјално дизајнирани отвори, за поголем проток на воздух
 • Ергономски дизајн
 • Водоотпорна

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Termix TERMIX Soft – Четка за тенка коса Четката за коса Termix Evolution Soft е специјално дизајнирана за нега на тенка коса со тенденција лесно да се крши. Бидејќи овој тип на коса е кревка, потребно е помека четка за да се овозможи подобра контрола и прилепување на влакната, притоа избегнувајќи какво било кршење. Така, четката за коса Evolution Soft е единствената дизајнирана да спречи кршење на влакната и влошување на кутикулите н.. Category: Коса  >  Четки Product #: TX01 Regular price: 960 ден. 960
Available from: Depileve

За нас

Нашата компанија ја започна својата историја на формирање во време кога пазарот на професионалната козметичка индустрија во нашата земја беше се уште во подем. И со текот на времето го заслужи правото да се смета за еден од лидерите на македонскиот професионален козметички пазар. Сите овие години ние работевме со цел на нашите клиенти да им обезбедиме полесно работење со поголема профитабилност во својот бизнис.

Повеќе..

Контакт

 • +389 (02) 3109 130 +389 (02) 3177 959
 • +389 (076) 344 426
 • info@depileve.com.mk

Facebook

Геминис Интернатионал © 2024. UKION SHOPS