Дарсонвал
 • Дарсонвал
 • Дарсонвал
 • Дарсонвал
 • Дарсонвал
 • Дарсонвал

Дарсонвал

5.700 ден.
Производител: Silcare
Шифра на производ: 6077
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Дарсонвал – струи со висока фреквенција.

Високофреквентните струи – наречени струи Дарсонвал во козметиката – се користат за стимулирање на метаболизмот, подобрување на протокот на крв во кожата, предизвикувајќи локална конгестија, но пред сè, тие прават дезинфекција на површината и антисептично дејство.

Дарсонвал е уред поврзан директно на електричната мрежа. Уредот е исклучително практичен и компактен, рачката има вграден прекинувач за вклучување/исклучување кој исто така ја регулира струјата. Уредот е опремен и со 4 стаклени електроди, кои можат да се изберат во зависност од површината на кожата што се третира.

Сетот содржи:

 • Електрода на прачка (стап) – за отстранување на поединечни загадувачи.
 • Електрода во форма на печурка (печурка) – погодна за дезинфекција на целото лице.
 • Електрода за капка солза (лажица) – за потешко достапни површини, на пример, вдлабнатини околу носот,
 • Електрода за чешлање – за ревитализација на скалпот, го стимулира растот на косата, го спречува опаѓањето на косата.

Моќност 10w

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Тагови: darsonval
Silcare Дарсонвал Дарсонвал – струи со висока фреквенција. Високофреквентните струи – наречени струи Дарсонвал во козметиката – се користат за стимулирање на метаболизмот, подобрување на протокот на крв во кожата, предизвикувајќи локална конгестија, но пред сè, тие прават дезинфекција на површината и антисептично дејство. Дарсонвал е уред поврзан директно на електричната мрежа. Уредот е исклучително практичен.. Category: Лице  >  Коса Product #: 6077 Regular price: 5.700 ден. 5.700
Available from: Depileve

За нас

Нашата компанија ја започна својата историја на формирање во време кога пазарот на професионалната козметичка индустрија во нашата земја беше се уште во подем. И со текот на времето го заслужи правото да се смета за еден од лидерите на македонскиот професионален козметички пазар. Сите овие години ние работевме со цел на нашите клиенти да им обезбедиме полесно работење со поголема профитабилност во својот бизнис.

Повеќе..

Контакт

 • +389 (02) 3109 130 +389 (02) 3177 959
 • +389 (076) 344 426
 • info@depileve.com.mk

Facebook

Геминис Интернатионал © 2023. UKION SHOPS