Aqua Vital - Mлеко за Отстранување на Шминка ANESI 200мл.

Aqua Vital - Mлеко за Отстранување на Шминка ANESI 200мл.

830 ден.
Производител: Anesi
Шифра на производ: 6313/1
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Оваа емулзија ги отстранува нечистотиите и шминката од кожата и во исто време го почнува процесот на детоксикација, гарантирајќи притоа длабинска хигиена. Откријте мека, здрава и блескава кожа.

Функции

 1. Чистење на нечистотиите од кожата и шминката, за сите видови на кожа на било која возраст.
 2. Одржување на рамнотежата на заштитната бариера
 3. Хидрира и ги детоксицира ткивата од внатре.

Компоненти / Дејство

 • 3D Hydra APS: Последна генерација на активни компоненти за длабинска хидратација на кожата. Се базира на својствата на поларизирана вода која е способна да навлезе и во најдлабоките слоеви на кожата обезбедувајќи 3Д хидратација.
 • Celldetox®: Природна активна компонента со детоксицирачки својства. Го забрзува клеточниот метаболичен систем на отпадни материи, ја подобрува текстурата и изгледот на кожата
 • Масло од пченични никулци: Анти-оксидант богато со витамин Е, делува како заштита на кожата.
 • Dragosantoe: Познато како Бисабол. Има дејство на отворање на порите.
 • Алантоин: Активна компонента со заштитно и против воспалително дејство.

Начин на употреба

Мала количина од емулзијата, со врвот на прстите, со нежни кружни движења, наутро и навечер нанесете на лицето. Отстранете го со марамица или влажна крпа. Нанесете Лосион AQUA VITAL. Исушете со марамица.

Предности

 • Ефикасно чисти и ја отстранува шминката од сите типови на кожа. Ги враќа сјајот, чистотата и свежината.
 • Ја ослободува површината на кожата од надворешни загадувања и го започнува процесот на детоксикација на кожното ткиво.
 • Прв чекор за длабинска хидратација.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Anesi Aqua Vital - Mлеко за Отстранување на Шминка ANESI 200мл. Оваа емулзија ги отстранува нечистотиите и шминката од кожата и во исто време го почнува процесот на детоксикација, гарантирајќи притоа длабинска хигиена. Откријте мека, здрава и блескава кожа. Функции Чистење на нечистотиите од кожата и шминката, за сите видови на кожа на било која возраст. Одржување на рамнотежата на заштитната бариера Хидрира и ги детоксицира ткивата од внатре. .. Category: Лице  >  Сите типови Product #: 6313/1 Regular price: 830 ден. 830
Available from: Depileve

За нас

Нашата компанија ја започна својата историја на формирање во време кога пазарот на професионалната козметичка индустрија во нашата земја беше се уште во подем. И со текот на времето го заслужи правото да се смета за еден од лидерите на македонскиот професионален козметички пазар. Сите овие години ние работевме со цел на нашите клиенти да им обезбедиме полесно работење со поголема профитабилност во својот бизнис.

Повеќе..

Контакт

 • +389 (02) 3109 130 +389 (02) 3177 959
 • +389 (076) 344 426
 • info@depileve.com.mk

Facebook

Геминис Интернатионал © 2023. UKION SHOPS