Lakme Ресторативна Маска за Сува и Кршлива коса LAKME 250мл Длабински исхранува и ја обновува оштетената коса од внатре. Обезбедува на влакното структурни елементи.   ФОРМУЛА: WAATM: Природна пченична амино киселина која делува на внатрешноста на влакното. Комплекс со силна хидратантна моќ, амино киселините се абсорбираат длабоко во влакното враќајќи го оптималното ниво на хидратација. Косата го обновува својот баланс, сјај, мекост, флексибилност и .. Category: Коса  >  Маски  >  lakme Product #: LT015 Regular price: 790 ден. 790 Available from: Depileve
Ресторативна Маска за Сува и Кршлива коса LAKME 250мл

Ресторативна Маска за Сува и Кршлива коса LAKME 250мл

790 ден.
Производител: Lakme
Шифра на производ: LT015
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Длабински исхранува и ја обновува оштетената коса од внатре.
Обезбедува на влакното структурни елементи.
 
ФОРМУЛА:
WAATM
: Природна пченична амино киселина која делува на внатрешноста на влакното.
Комплекс со силна хидратантна моќ, амино киселините се абсорбираат длабоко
во влакното враќајќи го оптималното ниво на хидратација.
Косата го обновува својот баланс, сјај, мекост, флексибилност и здравје.
БЕЗ ПАРАБЕНИ, ПЕГ и МИНЕРАЛНИ МАСЛА
 
АКТИВНИ СОСТОЈКИ:
Масло од Абисинија (богато со Омега 3 и 6 масни киселини): косата ги враќа
природните својства: јачина, мекост и сјај. Го подобрува расчешлувањето.
Церамидиден систем за репарација: Го реконструира влакното од внатре. 

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи
Тагови: maska, obnovuva, suva, krsliva, kosa

За нас

Нашата компанија ја започна својата историја на формирање во време кога пазарот на професионалната козметичка индустрија во нашата земја беше се уште во подем. И со текот на времето го заслужи правото да се смета за еден од лидерите на македонскиот професионален козметички пазар. Сите овие години ние работевме со цел на нашите клиенти да им обезбедиме полесно работење со поголема профитабилност во својот бизнис.

Повеќе..

Контакт

  • +389 (02) 3109 130 +389 (02) 3177 959
  • +389 (076) 344 426
  • info@depileve.com.mk

Facebook

Геминис Интернатионал © 2021. UKION SHOPS