Full Defense заштитен серум 100мл

Full Defense заштитен серум 100мл

790 ден.
Производител: Lakme
Шифра на производ: LTO011
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Заштитен серум за коса под стрес

ТЕСТ на ефикасност:

83% зголемена заштита од загадувачи.
24% зголемена заштита од УВ слободни радикали.

 

ПРЕДНОСТИ:

ВЕГАН формула

БЕЗ Парабени.

БЕЗ Минерални масла.

БЕЗ Колоранти.

Го обновува и го омекнува влакното и ја зголемува неговата одбрамбена способност од атмосферски и домашни загадувања во текот на целиот ден.

Интензивен сјај и свиленост.


 

Активни Состојки

 • УВ филтри
 • Органски екстракт од кафеав ориз
 • Комбинација од силикони

Придобивки

 • Заштита од УВ зраци
 • Косата за задржува бојата и сјајот
 • Ефикасна заштита од загадувачи и сина светлина.
 • Потхрануванета и коса која лесно се расчешлува.
 • Моментален ефект на омекнување и сјај.

Мирис

 • Свеж и прочистувачки со есенцијално масло од еукалиптус.
 • Чувство на чиста и свежа нега која ги комбинира мешавината од цитруи и силни зелени ноти. Лесни цветни ноти и дрвенест миск.

Начин на употреба

 • Нанесете со дланките 1-3 капки серум на влажна или сува коса, по должината и врвовите.
 • Не се плакне.
 • Расчешлајте

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Тагови: Lakme, Organic, serum, kosa
Lakme Full Defense заштитен серум 100мл Заштитен серум за коса под стрес ТЕСТ на ефикасност: 83% зголемена заштита од загадувачи. 24% зголемена заштита од УВ слободни радикали.   ПРЕДНОСТИ: ВЕГАН формула БЕЗ Парабени. БЕЗ Минерални масла. БЕЗ Колоранти. Го обновува и го омекнува влакното и ја зголемува неговата одбрамбена способност од атмосферски и домашни загадувања во текот на целиот ден. Интензивен сја.. Category: Маски  >  lakme  >  LAKME Organic  >  Full Defense Product #: LTO011 Regular price: 790 ден. 790
Available from: Depileve

За нас

Нашата компанија ја започна својата историја на формирање во време кога пазарот на професионалната козметичка индустрија во нашата земја беше се уште во подем. И со текот на времето го заслужи правото да се смета за еден од лидерите на македонскиот професионален козметички пазар. Сите овие години ние работевме со цел на нашите клиенти да им обезбедиме полесно работење со поголема профитабилност во својот бизнис.

Повеќе..

Контакт

 • +389 (02) 3109 130 +389 (02) 3177 959
 • +389 (076) 344 426
 • info@depileve.com.mk

Facebook

Геминис Интернатионал © 2023. UKION SHOPS