Insight Органски пилинг за тело INSIGHT SKIN 200мл. Ексфолијација е третман за подобрување на структурата на кожата, преку отстранување на мртвата кожа и нечистотиите. Редовната употреба на пилинг за тело ја отстранува сувата кожа, ја подобрува циркулацијата и ја враќа влажноста. Кожата станува сјајна и лесно ги впива состојќите што ги ставате за нега на кожата. INSIGHT SKIN пилинг за тело Состав: Роибос црвен чај, кварцен пилинг и пилинг од цр.. Category: Тело  >  Нега Product #: IE107 Regular price: 420 ден. 420 Available from: Depileve
Органски пилинг за тело INSIGHT SKIN 200мл.

Органски пилинг за тело INSIGHT SKIN 200мл.

420 ден.
Производител: Insight
Шифра на производ: IE107
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Ексфолијација е третман за подобрување на структурата на кожата, преку отстранување на мртвата кожа и нечистотиите. Редовната употреба на пилинг за тело ја отстранува сувата кожа, ја подобрува циркулацијата и ја враќа влажноста. Кожата станува сјајна и лесно ги впива состојќите што ги ставате за нега на кожата.
INSIGHT SKIN пилинг за тело

Состав: Роибос црвен чај, кварцен пилинг и пилинг од цреша.

Употреба: нанесете и втријте на влажна кожа. Исплакнете!

  • ICEA Био сертификат (органски производ)
  • Дерматолошки тестиран на нежна кожа
  • Никел Тест!

 

Состав: Сурови билки што го штитат вашето здравје во комбинација со озонска вода, за темелна дезинфекција. Анти-алергиски.
 

 

БЕЗ - SLS/SLES
БЕЗ - парабени
БЕЗ - колоранти
БЕЗ - силикони
БЕЗ - алергени парфеми
ОРГАНСКИ екстракти
100% Made in ITALY

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи
Тагови: organsko, mleko, telo, suva, koza

За нас

Нашата компанија ја започна својата историја на формирање во време кога пазарот на професионалната козметичка индустрија во нашата земја беше се уште во подем. И со текот на времето го заслужи правото да се смета за еден од лидерите на македонскиот професионален козметички пазар. Сите овие години ние работевме со цел на нашите клиенти да им обезбедиме полесно работење со поголема профитабилност во својот бизнис.

Повеќе..

Контакт

  • +389 (02) 3109 130 +389 (02) 3177 959
  • +389 (076) 344 426
  • info@depileve.com.mk

Facebook

Геминис Интернатионал © 2022. UKION SHOPS