Anesi Anesi Silhouette BodyShape+ 500ml. Формулирана со црвени алги Gelidium Cartilagineum и Zingiber Zerumbet за намалување на сантиметрите, подобрување на тонусот на кожата и слабеење на фигурата. Состојки: Алга Gelidium Cartilagineum за спречување на пенетрацијата на глукоза во масните клетки, намалување на целулитот и стимулација на липолитичкото дејство. Zingiber Zerumbet го намалува задржувањето на течности, ја подобрува.. Category: Тело  >  Анти-Целулит Product #: ANB02 Regular price: 2.400 ден. 2.400 Available from: Depileve
Anesi Silhouette BodyShape+ 500ml.

Anesi Silhouette BodyShape+ 500ml.

2.400 ден.
Производител: Anesi
Шифра на производ: ANB02
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Формулирана со црвени алги Gelidium Cartilagineum и Zingiber Zerumbet за намалување на сантиметрите, подобрување на тонусот на кожата и слабеење на фигурата.

Состојки:

 • Алга Gelidium Cartilagineum за спречување на пенетрацијата на глукоза во масните клетки, намалување на целулитот и стимулација на липолитичкото дејство.
 • Zingiber Zerumbet го намалува задржувањето на течности, ја подобрува циркулацијата на крвта и дава чувство на комфор и леснотија.

Функции:

 1. Видливо го тонизира волуменот на нозете
 2. Ја намалува густината на масното ткиво и целулитот
 3. Стимулира дренажа и отстранување на токсините
 4. Стимулира липолитичко дејство
 5. Ја подобрува циркулацијата на крвта

Начин на користење:

Се нанесува на телото по третманот и се масира со движења во нагорен правец се додека не се впие целосно.

Предности:

 • Текстура која ја потхранува и хидрира кожата
 • 3 во 1 дејство за целосна нега на телото
 • Моментално чувство на комфор и леснотија на нозете

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

За нас

Нашата компанија ја започна својата историја на формирање во време кога пазарот на професионалната козметичка индустрија во нашата земја беше се уште во подем. И со текот на времето го заслужи правото да се смета за еден од лидерите на македонскиот професионален козметички пазар. Сите овие години ние работевме со цел на нашите клиенти да им обезбедиме полесно работење со поголема профитабилност во својот бизнис.

Повеќе..

Контакт

 • +389 (02) 3109 130 +389 (02) 3177 959
 • +389 (076) 344 426
 • info@depileve.com.mk

Facebook

Геминис Интернатионал © 2022. UKION SHOPS