Anesi Anesi Silhouette Body & Salt 500ml. Гел крема со ефект на редуцирање која содржи минерални морски соли и екстракти од морски треви кои имаат одлични детоксирачки својства. Состојки: Минерални соли за силна детоксикација Laminaria Digitata со приметно дејство на слабеење и топење на масните наслаги. Gelidium Cartilagineum која стимулира дренажа, ги отстранува вишоците и го инхибира развојот на пре-адипоцити Функции:.. Category: Тело  >  Анти-Целулит Product #: ANB04 Regular price: 2.400 ден. 2.400 Available from: Depileve
Anesi Silhouette Body & Salt 500ml.

Anesi Silhouette Body & Salt 500ml.

2.400 ден.
Производител: Anesi
Шифра на производ: ANB04
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Гел крема со ефект на редуцирање која содржи минерални морски соли и екстракти од морски треви кои имаат одлични детоксирачки својства.

Состојки:

 • Минерални соли за силна детоксикација
 • Laminaria Digitata со приметно дејство на слабеење и топење на масните наслаги.
 • Gelidium Cartilagineum која стимулира дренажа, ги отстранува вишоците и го инхибира развојот на пре-адипоцити

Функции:

 1. Стимулира липолиза
 2. Подобрува лимфна дренажа
 3. Детоксицира
 4. Го намалува обемот на половината, бутовите и нозете

Начин на користење:

Се нанесува на телото по третманот и се масира со движења во нагорен правец се додека не се впие целосно.

Предности:

 • Формула против задрќување на течности која дава особена леснотија
 • Крем со гелна текстура која брзо се впива и има посебен мирис
 • Идеална за апликација на цело тело

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

За нас

Нашата компанија ја започна својата историја на формирање во време кога пазарот на професионалната козметичка индустрија во нашата земја беше се уште во подем. И со текот на времето го заслужи правото да се смета за еден од лидерите на македонскиот професионален козметички пазар. Сите овие години ние работевме со цел на нашите клиенти да им обезбедиме полесно работење со поголема профитабилност во својот бизнис.

Повеќе..

Контакт

 • +389 (02) 3109 130 +389 (02) 3177 959
 • +389 (076) 344 426
 • info@depileve.com.mk

Facebook

Геминис Интернатионал © 2022. UKION SHOPS