Anesi Silhouette Thermoslim Cream 500ml.

Anesi Silhouette Thermoslim Cream 500ml.

2.400 ден.
Производител: Anesi
Шифра на производ: ANB01
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Најновата термоактивна крема со технолошки напредни активни состојки кои можат да го намалат целулитот, значително да ја подобрат кожата да не изгледа како “кора од портокал”. Две компоненти со директно дејство на целта (адипоцитите), за намалување на волуменот на адипозното ткиво, зацврстување и редефинирање на кожата, а воедно и за намалување на стриите.

Состојки:

 • METHYL NICOTINATE: ја зголемува локалната температура и ја активира циркулацијата.
 • SENSEHOT активна состојка за загревање
 • Енкапсулиран екстракт од грозје: технологија со одложено дејство за максимално согорување на маснотиите
 • Ши путер, Авокадо и Бентонит компонента: за намалување на појава на целулит, зацврстување и намалување на стриите.

Функции:

 1. Намалување на волуменот на адипозното ткиво
 2. Стимулација на циркулацијата на крвта
 3. Намалување на отеченоста и “кожата од портокал”
 4. Согорување на маснотиите и спречување на формирање на нови адипоцити

Начин на користење:

Се нанесува на телото по третманот, локализирано на местата каде сакате да делувате. Се масира со движења во нагорен правец. По нанесувањето добро да се измијат рацете.

Предности:

 • Високоефикасна термоактивна формула.
 • Компримирана енкапсулирана активна состојка со одложено дејство за максимален ефект на целните масни клетки
 • Приметно подобрување на појавата на “кожа од портокал” за неколку недели.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

За нас

Нашата компанија ја започна својата историја на формирање во време кога пазарот на професионалната козметичка индустрија во нашата земја беше се уште во подем. И со текот на времето го заслужи правото да се смета за еден од лидерите на македонскиот професионален козметички пазар. Сите овие години ние работевме со цел на нашите клиенти да им обезбедиме полесно работење со поголема профитабилност во својот бизнис.

Повеќе..

Контакт

 • +389 (02) 3109 130
 • info@depileve.com.mk

Facebook

Геминис Интернатионал © 2020. UKION SHOPS