Lakme Репаративни Капки за Сува и Кршлива коса LAKME 100мл Ги обновува и измазнува оштетените врвови. Создава бариера која ја штити косата од надворешни влијанија и спречува кршење на косата. Дава извонреден сјаен финиш.   ФОРМУЛА: WAATM: Природна пченична амино киселина која делува на внатрешноста на влакното. Комплекс со силна хидратантна моќ, амино киселините се абсорбираат длабоко во влакното враќајќи го оптималното ниво на хидратација. Косата г.. Category: Коса  >  Серуми  >  lakme Product #: LT017 Regular price: 560 ден. 560 Available from: Depileve
Репаративни Капки за Сува и Кршлива коса LAKME 100мл

Репаративни Капки за Сува и Кршлива коса LAKME 100мл

560 ден.
Производител: Lakme
Шифра на производ: LT017
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:
Ги обновува и измазнува оштетените врвови. Создава бариера која ја штити косата
од надворешни влијанија и спречува кршење на косата. Дава извонреден сјаен финиш.
 
ФОРМУЛА:
WAATM:
Природна пченична амино киселина која делува на внатрешноста на влакното.
Комплекс со силна хидратантна моќ, амино киселините се абсорбираат длабоко во
влакното враќајќи го оптималното ниво на хидратација. Косата го обновува својот
баланс, сјај, мекост, флексибилност и здравје.
БЕЗ ПАРАБЕНИ, ПЕГ и МИНЕРАЛНИ МАСЛА
 
АКТИВНИ СОСТОЈКИ:

Масло од Абисинија (богато со Омега 3 и 6 масни киселини): косата ги враќа
природните својства: јачина, мекост и сјај. Го подобрува расчешлувањето.
Комбинација од силикони: Косата моментално ја враќа мекоста
и сјајот давајќи и природен свилен допир. 
 

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи
Тагови: silikonski, kapki, suva, krsliva, ostetena

За нас

Нашата компанија ја започна својата историја на формирање во време кога пазарот на професионалната козметичка индустрија во нашата земја беше се уште во подем. И со текот на времето го заслужи правото да се смета за еден од лидерите на македонскиот професионален козметички пазар. Сите овие години ние работевме со цел на нашите клиенти да им обезбедиме полесно работење со поголема профитабилност во својот бизнис.

Повеќе..

Контакт

  • +389 (02) 3109 130
  • info@depileve.com.mk

Facebook

Геминис Интернатионал © 2021. UKION SHOPS