Педикир

ЛистаМрежа
Прикажи:
Сортирај по:
Масло од Чајно дрво (Анти-Бактериско) 15мл
Маслото од чајно дрво е ценето по неговите прочистувачки карактеристики. Рачно берено на секои 12 ч..
590 MKD
без ДДВ: 500 MKD
Крем за нозе (против болки во мускулите, артритис и истегнати лигаменти) BELFEET 100 мл
Крема за нозе од „Ѓаволска канџа“. Идеална против болки во мускулите, артритис и истегнати лигаменти..
350 MKD
без ДДВ: 297 MKD
Топилка за Парафин DEPILEVE 1.5кг
Класична топилка за парафин со регулатор за 2 нивоа на топлина: 55ºC и 65ºC. Удобен сад за целосно ..
3.900 MKD
без ДДВ: 3.305 MKD
Парафин (4 типа) DEPILEVE 900гр Парафин (4 типа) DEPILEVE 900гр
Парафинот делува како термо маска и помага активните состојки длабоко да навлезат во кожата (мини-с..
770 MKD
без ДДВ: 653 MKD
Масло за Кутикули од Манго CRISNAIL 9 мл
Супер-хидратантно Масло од Манго за кутикули Crisnail 10 ml  Се користи за обновување и освежу..
195 MKD
без ДДВ: 165 MKD
Шумливи таблети (купка за педикир) BELFEET 10 гр
Подгответе купка за нозе и ставете една таблета во водата. Длабински ја чисти кожата, дава чуство..
50 MKD
без ДДВ: 42 MKD
Пилинг за нозе (не се измива) BELFEET 200 мл
Ги отстранува мртвите клетки и ја стимулира регенерацијата на новите.  Ја измазнува и омекнува..
820 MKD
без ДДВ: 695 MKD
Маска за поттикнување на Циркулацијата во нозете BELFEET 200 мл
Маска која длабоко ја хидрира кожата на стопалата, за враќање на еластичноста и удобноста на нoзете...
660 MKD
без ДДВ: 559 MKD
Разладувачки крем за стапала (Cool ефект) BELFEET 100 мл
Освежува и ослободува од тежина, со моментален разладувачки ефект на нозете и стапалата. Се нанес..
350 MKD
без ДДВ: 297 MKD
Анти-перспирантен крем за стапала (против потење) BELFEET 100 мл
Хдратантен крем со брза апсорпција, што го контролира потењето и ја  спречува лошата миризба, ..
350 MKD
без ДДВ: 297 MKD
Благотворен крем за уморни стапала BELFEET 100 мл
Специјален крем за изморени нозе. По нанесувањето, веднаш дава чуство на олеснување. ..
350 MKD
без ДДВ: 297 MKD
Потхранувачки крем за стапала (за многу сува кожа) BELFEET 100 мл
Балансирана, хранлива и хидратантна крема за нозе.  Ја репарира оштетената и ја освежува девит..
350 MKD
без ДДВ: 297 MKD
Хидратантен крем за стапала со Уреа (за еластична кожа) BELFEET 100 мл
Специјален крем за еластичност и хидратација.  Го надополнува недостатокот на уреа во сувата к..
350 MKD
без ДДВ: 297 MKD
Чизмички за парафински третман (фротирски) DEPILEVE x1 Чизмички за парафински третман (фротирски) DEPILEVE x1
Фротирски чорапи за интензивен парафински третман. Материјалот е мек и пријатен за кожата, и делу..
250 MKD
без ДДВ: 212 MKD

За нас

Нашата компанија ја започна својата историја на формирање во време кога пазарот на професионалната козметичка индустрија во нашата земја беше се уште во подем. И со текот на времето го заслужи правото да се смета за еден од лидерите на македонскиот професионален козметички пазар. Сите овие години ние работевме со цел на нашите клиенти да им обезбедиме полесно работење со поголема профитабилност во својот бизнис.

Повеќе..

Контакт

  • +389 (02) 3109 130
  • info@depileve.com.mk

Facebook

Геминис Интернатионал © 2020. UKION SHOPS