7th Heaven Пилинг за тело од Капини Ќе направите убав пилинг со овој нежен оператор, џем спакуван со сочни и слатки Капини и Грозје - познати природни и моќни борци против слободните радикали. Дробениот Бамбус ги отстранува мртвите клетки, а кожата ќе ви ја направи нежна, убава и сјајна.   Користиме комплетно уникатен систем на течни кристали добиени од Маслиново масло, одговорно за лесна пенетрација во кожата, со мек, .. Category: Маски  >  Маски за тело Product #: 1210 Regular price: 450 ден. 450 Available from: Depileve
Пилинг за тело од Капини
  • Пилинг за тело од Капини
  • Пилинг за тело од Капини
  • Пилинг за тело од Капини
  • Пилинг за тело од Капини

Пилинг за тело од Капини

450 ден.
Производител: 7th Heaven
Шифра на производ: 1210
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:
Ќе направите убав пилинг со овој нежен оператор, џем спакуван со сочни и слатки Капини и
Грозје - познати природни и моќни борци против слободните радикали.
Дробениот Бамбус ги отстранува мртвите клетки, а кожата ќе ви ја направи нежна, убава и сјајна.
 
Користиме комплетно уникатен систем на течни кристали добиени од Маслиново масло,
одговорно за лесна пенетрација во кожата, со мек, свилен афтер ефект.
 
Овој систем делува поефикасно од традиционалните путери за тело заради понискиот губиток на
транс-епидермална вода и на тој начин поефикасно ја задржува влагата, а кожата ја остава супер хидрирана. 
 
Состојки: Капини, Грозје, Бамбус
Погодна за: нормална, сува, комбинирана, чувствителна, зрела кожа.
Начин на употреба: Нанесете на суво тело и со блага масажа направете пилинг.
 
Бидете прекрасни! Исплакнете и ненесете некое од нашите
смутија за тело за супер мека и хидрирана кожа.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи
Тагови: mleko, telo, kapini, zrela, koza

За нас

Нашата компанија ја започна својата историја на формирање во време кога пазарот на професионалната козметичка индустрија во нашата земја беше се уште во подем. И со текот на времето го заслужи правото да се смета за еден од лидерите на македонскиот професионален козметички пазар. Сите овие години ние работевме со цел на нашите клиенти да им обезбедиме полесно работење со поголема профитабилност во својот бизнис.

Повеќе..

Контакт

  • +389 (02) 3109 130 +389 (02) 3177 959
  • +389 (076) 344 426
  • info@depileve.com.mk

Facebook

Геминис Интернатионал © 2023. UKION SHOPS