Шампон за реконструкција на влакното (со Фито-протеини и Био-мимикрија) ORGANIC 240мл

Шампон за реконструкција на влакното (со Фито-протеини и Био-мимикрија) ORGANIC 240мл

1.670 MKD
Производител: O-Way
Шифра на производ: OWO12/1
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Третман за раздвоени врвови (со Фито-протеини и Био-Мимикрија)

Постојано ја фенирате/пеглате косата? 
Иако редовно ја шишате, влакното ви е оштетено и суво?

Потребен ви е сериозен третман: 

Ако вашата коса е порознa, без боја и кршлива како стакло (со многу раздвоени врвови), 
не ви е доволен обичен шампон за коса. За да се спаси косата, неопходно е да се направи 
сериозен третман за реконструкција на влакното со re-bulding компоненти:
протеини, минерали, вода и липиди, со свиленкаст финиш. 

Шампонот содржи био-мимикрија (меморија на здрава клетка), што влегува 
во липозомите каде што стои наученото однесување на клетките на косата
и прави оштетените клетки да се однесуваат како здрави клетки
(стануваат супер-активни и почнуваат самите да се обновуваат).

Секоја коса има различни потреби од секоја поединечна супстанца. 
Овој третман е специјално направен да му ја дава на влакното само онаа 
количина што му е потребна, за постигне совршен баланс. 

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Тагови: organski, sampon, rascvetani, vrvovi, oway

За нас

Нашата компанија ја започна својата историја на формирање во време кога пазарот на професионалната козметичка индустрија во нашата земја беше се уште во подем. И со текот на времето го заслужи правото да се смета за еден од лидерите на македонскиот професионален козметички пазар. Сите овие години ние работевме со цел на нашите клиенти да им обезбедиме полесно работење со поголема профитабилност во својот бизнис.

Повеќе..

Контакт

  • +389 (02) 3109 130
  • info@depileve.com.mk

Facebook

Геминис Интернатионал © 2019. UKION SHOPS