Органски пилинг за чистење масен скалп INSIGHT 180мл.

Органски пилинг за чистење масен скалп INSIGHT 180мл.

460 MKD
Производител: Insight
Шифра на производ: IE083
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Понекогаш косата може да изгледа мрсна, сјајна и тешка. Овој феномен е резултат главно на факторите на природата на косата, кои ја одредуваат обилноста на себумскиот секрет на кожата.  Дополнителни причини може да бидат:

  • Стресниот начин на живот
  • Небалансираната исхрана 
  • Загадувањето на животната средина

Во овој случај, потребно е да се прочисти косата со избирање на шампон за нормализирање на себумот, што не стимулира понатамошна активност на себумските жлезди и ја прочистува иритираната кожа.

БЕЗ - SLS/SLES
БЕЗ - парабени
БЕЗ - колоранти
БЕЗ - силикони
БЕЗ - алергени парфеми

ОРГАНСКИ екстракти
100% Made in ITALY

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Тагови: gel, pena, mienje, lice

За нас

Нашата компанија ја започна својата историја на формирање во време кога пазарот на професионалната козметичка индустрија во нашата земја беше се уште во подем. И со текот на времето го заслужи правото да се смета за еден од лидерите на македонскиот професионален козметички пазар. Сите овие години ние работевме со цел на нашите клиенти да им обезбедиме полесно работење со поголема профитабилност во својот бизнис.

Повеќе..

Контакт

  • +389 (02) 3109 130
  • info@depileve.com.mk

Facebook

Геминис Интернатионал © 2019. UKION SHOPS