Кондиционери

Кондиционери

Знаете ли која е намената на маската за коса и по што се разликува од кондиционерот?

Кондиционерот прави заштитна обвивка на влакното и ја штити од надворешни влијанија, а маската длабински навлегува во фоликулата и убаво го храни од внатре. 

Затоа се препорачува кондиционер да користите на секое миење, а третман со маска треба да се направи на секои 10 дена. 

Сакате органски, хранлив или медицински кондиционер? Најдете го регенераторот што ќе ја одржи вашата коса здрава ... 

ЛистаМрежа
Прикажи:
Сортирај по:
KAY PRO GARLIC спреј со ЛУК 250ml.
Кондиционирачки спреј за коса со екстракти од лук. БЕЗ ПЛАКНЕЊЕ. Косата ја прави сјајна, мазна и ..
520 ден.
без ДДВ: 441 ден.
-40%
KAY PRO GARLIC СЕТ за коса со ЛУК
Сетот содржи: 1. Шампон 300мл. 2, Маска 500мл. 3, Спреј 250мл. ..
882 ден.1.470 ден.
без ДДВ: 747 ден.
LAKME Deep Care - сет за оштетена коса
Сетот содржи: шампон Deep Care 300мл. кондиционер Deep Care 300мл. маска Deep Care 300мл. ..
2.880 ден.
без ДДВ: 2.441 ден.
Anti Yellow пена за коса против жолтило 250мл. Anti Yellow пена за коса против жолтило 250мл.
Идеална за руса, бланширана, сива коса или прамени. Формулирана со специјален виолетов пигме..
590 ден.
без ДДВ: 500 ден.
Anti Yellow двофазен кондиционер 150мл. Anti Yellow двофазен кондиционер 150мл.
Идеална за плава, бланширана, сива или коса со руси прамени. Го минимизира жолтиот пигмент и инст..
590 ден.
без ДДВ: 500 ден.
Кондиционер за виткана коса KAY PRO CURL 350ml.
Кондиционер за кадрава и брановидна коса. Ја хидрира кадравата коса, прави лесно да се расчешлува, г..
430 ден.
без ДДВ: 364 ден.
Макадамија Кондиционер KAYPRO 350мл
Регенеративен кондиционер со масло од макадамиа за кршлива и чувствителна коса. Балансирана форму..
390 ден.
без ДДВ: 331 ден.
Крема за Обликување Локни (не се измива) KAYPRO 200МЛ Крема за Обликување Локни (не се измива) KAYPRO 200МЛ
Крем за обликување на локни Замислете ги вашите локни како никогаш до сега - прекрасно стилски об..
580 ден.
без ДДВ: 492 ден.
Спреј за Расчешлување на заплеткана коса (двофазен) 300мл LAKME Спреј за Расчешлување на заплеткана коса (двофазен) 300мл LAKME
Инстант двофазен кондиционер со 2 функции. pH 3.00  Комбинација на протеини и активни состој..
750 ден.
без ДДВ: 636 ден.
СЕТ за сјајна коса со 5 скапоцени масла: Шампон + Кондиционер + Четка KAYPRO СЕТ за сјајна коса со 5 скапоцени масла: Шампон + Кондиционер + Четка KAYPRO
Терапевтски сет за сериозно оштетена и кршлива коса (со UV филтер).  ШАМПОН + КОНДИЦИОН..
1.250 ден.
без ДДВ: 1.059 ден.
Релаксирачки балсам за Чувствителен скалп LAKME 300мл
Балсам за чувствителна и иритирана кожа кој да ва моментална свежина и смирување.   АКТИВНИ С..
670 ден.
без ДДВ: 568 ден.
Терапевтски кондиционер за сериозно Оштетена коса LAKME 300мл
Кондиционер за сува и многу сува коса. Косата станува лесна за расчешлување.    АКТИВНИ ..
600 ден.
без ДДВ: 508 ден.
Репаративен СЕТ: Шампон + Регенератор LAKME
Длабински ја храни сувата и кршлива коса. Ја враќа мекоста и природното ниво на хидратација.  ..
1.090 ден.
без ДДВ: 924 ден.
Ресторативен Кондиционер за Сува и Кршлива коса LAKME 300мл
Длабински хидрира и исхранува. Косата ја враќа природната состојба. Чешлањето е видливо и моменталн..
650 ден.
без ДДВ: 551 ден.
Хидратантен кондиционер за Кадрава коса LAKME 300мл
Ја продолжува дефиницијата на кадриците и ја контролира разлетаноста. Формулиран со кисела рН вредн..
600 ден.
без ДДВ: 508 ден.

За нас

Нашата компанија ја започна својата историја на формирање во време кога пазарот на професионалната козметичка индустрија во нашата земја беше се уште во подем. И со текот на времето го заслужи правото да се смета за еден од лидерите на македонскиот професионален козметички пазар. Сите овие години ние работевме со цел на нашите клиенти да им обезбедиме полесно работење со поголема профитабилност во својот бизнис.

Повеќе..

Контакт

  • +389 (02) 3109 130 +389 (02) 3177 959
  • +389 (076) 344 426
  • info@depileve.com.mk

Facebook

Геминис Интернатионал © 2023. UKION SHOPS