Кондиционери

Кондиционери

Знаете ли која е намената на маската за коса и по што се разликува од кондиционерот?

Кондиционерот прави заштитна обвивка на влакното и ја штити од надворешни влијанија, а маската длабински навлегува во фоликулата и убаво го храни од внатре. 

Затоа се препорачува кондиционер да користите на секое миење, а третман со маска треба да се направи на секои 10 дена. 

Сакате органски, хранлив или медицински кондиционер? Најдете го регенераторот што ќе ја одржи вашата коса здрава ... 

ЛистаМрежа
Прикажи:
Сортирај по:
Спреј за Расчешлување на заплеткана коса (двофазен) 100мл LAKME
Инстант двофазен кондиционер со 2 функции. pH 3.00  Комбинација на протеини и активни состој..
330 MKD
без ДДВ: 280 MKD
СЕТ за сјајна коса со 5 скапоцени масла: Шампон + Кондиционер + Четка KAYPRO
Терапевтски сет за сериозно оштетена и кршлива коса (со UV филтер).  ШАМПОН + КОНДИЦИОН..
1.250 MKD
без ДДВ: 1.059 MKD
Релаксирачки балсам за Чувствителен скалп LAKME 300мл
Балсам за чувствителна и иритирана кожа кој да ва моментална свежина и смирување.   АКТИВНИ С..
670 MKD
без ДДВ: 568 MKD
Терапевтски кондиционер за сериозно Оштетена коса LAKME 300мл
Кондиционер за сува и многу сува коса. Косата станува лесна за расчешлување.    АКТИВНИ ..
600 MKD
без ДДВ: 508 MKD
Репаративен СЕТ: Шампон + Регенератор LAKME
Длабински ја храни сувата и кршлива коса. Ја враќа мекоста и природното ниво на хидратација.  ..
1.090 MKD
без ДДВ: 924 MKD
Ресторативен Кондиционер за Сува и Кршлива коса LAKME 300мл
Длабински хидрира и исхранува. Косата ја враќа природната состојба. Чешлањето е видливо и моменталн..
500 MKD
без ДДВ: 424 MKD
Хидратантен кондиционер за Кадрава коса LAKME 300мл
Ја продолжува дефиницијата на кадриците и ја контролира разлетаноста. Формулиран со кисела рН вредн..
600 MKD
без ДДВ: 508 MKD
СЕТ за Боена коса: Шампон + Регенератор LAKME
Неговата кисела рН вредност ги затвора кутикулите, го продолжува времетраењето на бојата со одложув..
1.090 MKD
без ДДВ: 924 MKD
Заштитен Кондиционер за Боена коса LAKME 300мл
Неговата кисела рН вредност ги затвора кутикулите, го продолжува времетраењето на бојата со одложув..
600 MKD
без ДДВ: 508 MKD
KAYPRO Кератин Двофазен Кондиционер 200мл.
Би – фазен реструктурирачки кондиционер со кератин за хемиски третирана и оштетена коса Расчешлув..
490 MKD
без ДДВ: 415 MKD
Hyaluronic Кондиционер KAYPRO 200мл
Спреј кондиционер за волумен со хијалуронска киселина за слаба, кршлива коса со недостаток на тело ..
490 MKD
без ДДВ: 415 MKD
Collagen Кондиционер KAYPRO 350мл
Кондиционер против стареење на коса со колаген за стара, порозна, слаба коса Ревитализирачко де..
370 MKD
без ДДВ: 314 MKD
Кондиционер за Боена коса INSIGHT 500мл.
Кондиционер за заштитување, подобрување, продолжување и исхрана на боена коса. Содржи: Органска мак..
320 MKD
без ДДВ: 271 MKD

За нас

Нашата компанија ја започна својата историја на формирање во време кога пазарот на професионалната козметичка индустрија во нашата земја беше се уште во подем. И со текот на времето го заслужи правото да се смета за еден од лидерите на македонскиот професионален козметички пазар. Сите овие години ние работевме со цел на нашите клиенти да им обезбедиме полесно работење со поголема профитабилност во својот бизнис.

Повеќе..

Контакт

  • info@depileve.com.mk

Facebook

Геминис Интернатионал © 2019. UKION SHOPS