Slim пегла за коса (Јонска + Керамичка) TERMIX®
  • Slim пегла за коса (Јонска + Керамичка) TERMIX®
  • Slim пегла за коса (Јонска + Керамичка) TERMIX®
  • Slim пегла за коса (Јонска + Керамичка) TERMIX®
  • Slim пегла за коса (Јонска + Керамичка) TERMIX®

Slim пегла за коса (Јонска + Керамичка) TERMIX®

3.900 MKD
Производител: Termix
Шифра на производ: TX16
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Најнова генерација пегли со нано-технологија: C.RAMIC —–● IONIC Материјали!
Пегла што не го гори влакното (за кадифено мека, сјајна и мазна коса):

 

 

ПРЕДНОСТ: Широки плочки што мазно се лизгаат низ косата (за здрава коса и разни опции на стилизирање).

СОВРШЕНО ПРИЛЕПУВАЊЕ: 100%  керамички и турмалински плочки од 32мм (3 пати подобро слепување на косата, за побрза работа)

ТЕРМОРЕГУЛАТОР: Контрола на температурата според вашите потреби од 110º до 230º.

КЕРАМИЧКО ЗАТОПЛУВАЊЕ: Патентиран систем на затоплување (за долготрајност на фризурата).

ЈОНСКА ТЕХНОЛОГИЈА: Емитира негативни јони против електрицитет (за сјајна и мазна коса што не се разлетува).

НАНО-ТЕХНОЛОГИЈА: Нано-титамиум со кислород и сребро, за дезинфекција на косата.

КОМПЛЕТЕН СЕТ: Футрола отпорна на топлина и силиконска заштитна ракавица (за заштита на прстите при работа). 

 

КАКО СЕ РАЗЛИКУВА ОД ДРУГИТЕ ПЕГЛИ?

ЕВЕ ЗОШТО ЌЕ ЈА ЗАСАКАТЕ: 
Ја штити косата од оштетување
Свилено-мазна коса што трае со денови
Анти-бактериска (дезинфекција на влакното)
Анти-статичка (не ја електризира косата)
Контрола на температурата
 

Предупредување: Сите ќе ви ја пипкаат косата! 

 

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи
Тагови: keramicka, jonska, pegla, kosa

За нас

Нашата компанија ја започна својата историја на формирање во време кога пазарот на професионалната козметичка индустрија во нашата земја беше се уште во подем. И со текот на времето го заслужи правото да се смета за еден од лидерите на македонскиот професионален козметички пазар. Сите овие години ние работевме со цел на нашите клиенти да им обезбедиме полесно работење со поголема профитабилност во својот бизнис.

Повеќе..

Контакт

  • +389 (02) 3109 130
  • info@depileve.com.mk

Facebook

Геминис Интернатионал © 2019. UKION SHOPS