Pink Velvet интелегентна пегла за коса (Инфрацрвена + Јонска + Керамичка) TERMIX®
 • Pink Velvet интелегентна пегла за коса (Инфрацрвена + Јонска + Керамичка) TERMIX®
 • Pink Velvet интелегентна пегла за коса (Инфрацрвена + Јонска + Керамичка) TERMIX®
 • Pink Velvet интелегентна пегла за коса (Инфрацрвена + Јонска + Керамичка) TERMIX®

Pink Velvet интелегентна пегла за коса (Инфрацрвена + Јонска + Керамичка) TERMIX®

6.900 MKD
Производител: Termix
Шифра на производ: TX15-2
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Најнова генерација инфра-црвени пегли со нано-технологија: C.RAMIC —–● IONIC Материјали!
Пегла што не го гори влакното (за кадифено мека, сјајна и мазна коса со едно поминување):

 

 

TERMIX® брендот, 30-годишнината од своето постоење, ја прослави со лансирањето на пегла за коса со досега невидена технологија. Black Velvet пеглата е дизајнирана за сите типови на коса (со ултра-заштитен систем против оштетување на влакното). Лесна и анатомска интелегентна пегла, со автоматска регулација на топлината.

ПРЕДНОСТ: Широки плочки што мазно се лизгаат низ косата (за здрава коса и разни опции на стилизирање).

СОВРШЕНО ПРИЛЕПУВАЊЕ: 100%  керамички и турмалински плочки од 32мм (3 пати подобро слепување на косата, за побрза работа)

ИНТЕЛЕГЕНТНА ТЕМПЕРАТУРА: Постојана контрола на температурата, независна од термо-регулаторот, што се прилагодува на секој тип на коса посебно.

КАДИФЕНО НЕЖНА: Анти-лизгава површина, специјално дизајнирана за брза и прецизна работа.

КЕРАМИЧКО ЗАТОПЛУВАЊЕ: Патентиран систем на затоплување (за долготрајност на фризурата).

ЈОНСКА ТЕХНОЛОГИЈА: Емитира негативни јони против електрицитет (за сјајна и мазна коса што не се разлетува).

НАНО-ТЕХНОЛОГИЈА: Нано-титамиум со кислород и сребро, за дезинфекција на косата.

ИНФРА-ЦРВЕН СИСТЕМ: Здрави и ефикасни резултати (против оштетување на косата).

АВТОМАТСКО ИСКЛУЧУВАЊЕ: По 60 минути неактивност, самата пегла се исклучува (заштедува енергија).  По уклучување, ја постигнува саканата температура за 60 секунди.

КОМПЛЕТЕН СЕТ: Футрола отпорна на топлина и силиконска заштитна ракавица (за заштита на прстите при работа).

 

КАКО СЕ РАЗЛИКУВА ОД ДРУГИТЕ ПЕГЛИ?

ЕВЕ ЗОШТО ЌЕ ЈА ЗАСАКАТЕ: 

 • Ја штити косата од оштетување
 • Удобна е, супер-брза, паметна и анти-статичка
 • Свилено-мазна коса што трае со денови
 • SMART (ја прилагодува топлината на вашата коса)
 • Стартува за 15 секунди

  Предупредување: Сите ќе ви ја пипкаат косата! 

 

ЕВЕ ЗОШТО ЌЕ ЈА ЗАСАКАТЕ: 

 • Ја штити косата од оштетување
 • Удобна е, супер-брза, паметна и анти-статичка
 • Свилено-мазна коса што трае со денови
 • SMART (ја прилагодува топлината на вашата коса)
 • Стартува за 15 секунди
   

 Предупредување: Сите ќе ви ја пипкаат косата! 

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи
Тагови: infra, crvena, jonska, pegla, kosa

За нас

Нашата компанија ја започна својата историја на формирање во време кога пазарот на професионалната козметичка индустрија во нашата земја беше се уште во подем. И со текот на времето го заслужи правото да се смета за еден од лидерите на македонскиот професионален козметички пазар. Сите овие години ние работевме со цел на нашите клиенти да им обезбедиме полесно работење со поголема профитабилност во својот бизнис.

Повеќе..

Контакт

 • +389 (02) 3109 130
 • info@depileve.com.mk

Facebook

Геминис Интернатионал © 2019. UKION SHOPS