Сапуни

Сапуни

Почувствувајте ја разликата!

Ви го нудиме најдобриот вистински сапун!!! 

Со традиција подолга од 60 години, со почетоци во далечната 1947-ма година во Фиренца, Италија, Нести Данте е една од ретките компании во светот која произведува висококвалитетни природни и органски сапуни добиени со класичен метод. Тоа е постапка на сапонификација која трае повеќе денови, со занаетчиски и рачен пристап. Се користат најквалитетни, комплетно природни сирови растителни масла, избирани со строга селекција за најдобар квалитет, што резултира со добивање на најквалитетни природни сапуни на пазарот, богати со висококвалитетни природни глицериди кои даваат омекнувачки ефект на кожата.
Неколкуте чекори на производство се под строга контрола на висококвалификувани кадри што резултира со постојан највисок квалитет на сапуните.

Сапуните на Нести Данте Комплетно се природни, 100% биоразградливи и нетестирани на животни.
Но, најважно од се е тоа што комерцијалните „сапуни“ што се нудат на пазарот, воопшто и не се сапуни, туку фабрикувани синтетички тврди детергенти, кои поради постапката на производство и состојките се многу агресивни за кожата. Најсликовита споредба би била како разликата помеѓу носење на памучна и синтетичка облека.

Направено со љубов и грижа.

ЛистаМрежа
Прикажи:
Сортирај по:
Сапун со ЗЛАТО Nesti Dante 250gr.
Nesti Dante GOLD - природен сапун подготвен со 24 каратни златни ливчиња и интензивен мирис на Ирис,..
350 MKD
без ДДВ: 297 MKD
Бебешки сапун Nesti Dante 250 гр Бебешки сапун Nesti Dante 250 гр
Природен, нежен сапун за ултра-чувствителната бебешка кожа. ..
240 MKD
без ДДВ: 203 MKD
Dal Frantonio Nesti Dante 100гр Dal Frantonio Nesti Dante 100гр
NESTI DANTE® ботаничките сапуни, се направени од 100% природни билки,  без никакви дотатоци на..
95 MKD
без ДДВ: 81 MKD
Црн сапун од Јаглен Nesti Dante 250гр
Црниот сапун е долго чувана тајна на древниот Египет, што се пренесувала со генерации. Направен с..
350 MKD
без ДДВ: 297 MKD
Purissimo Nesti Dante 100гр Purissimo Nesti Dante 100гр
Природни сапуни за ултра-чувствителна кожа. Без мирис. Без боја. ..
195 MKD
без ДДВ: 165 MKD
Подарок СЕТ x 6 сапуни 250гр Подарок СЕТ x 6 сапуни 250гр
Допрете до сетилата на вашите сакани и подарете експлозија на Ароми со 6 различни ароми на најнежен&..
1.150 MKD
без ДДВ: 975 MKD
Paradiso Tropicale Nesti Dante 250мл Paradiso Tropicale Nesti Dante 250мл
Затворете ги очите и сонувајте, високи палми кои ги декорираат бескрајните бели плажи, лагуни поред ..
240 MKD
без ДДВ: 203 MKD
Чоколаден Nesti Dante 200гр Чоколаден Nesti Dante 200гр
ЧОКОЛАДА- Задоволете ли ги своите сетила. Кога може да уживате во чоколадата без чувство на кривица ..
240 MKD
без ДДВ: 203 MKD
CHIC Animalier Nesti Dante 250гр CHIC Animalier Nesti Dante 250гр
Неколку ботанички креации кои се чувствуваат со сетилата. Фантастична комбинација на спротивности ко..
290 MKD
без ДДВ: 246 MKD
Amorino Nesti Dante 150гр Amorino Nesti Dante 150гр
Amorino, симбол на љубовта и радост на животот, ја негува Вашата кожа со деликатна пена за чувство ..
195 MKD
без ДДВ: 165 MKD
Bio Natura Nesti Dante 250гр Bio Natura Nesti Dante 250гр
Сапонификацијата подразбира употреба на растителни масти, кои доаѓаат од еколошки обновливи плантажи..
265 MKD
без ДДВ: 225 MKD
Philosophia Nesti Dante 250гр Philosophia Nesti Dante 250гр
Нашата љубов кон убавината на природата, се открива во овие природни сапуни. Шест сапуни богати со а..
240 MKD
без ДДВ: 203 MKD
DOLCE VIVERE NESTI DANTE 250ГР DOLCE VIVERE NESTI DANTE 250ГР
Зар не би сакале да ги пренесете сетилата во монденски италијански места: Рим, Фиренца, Капри, Са..
240 MKD
без ДДВ: 203 MKD
IL Frutetto Nesti Dante 250гр IL Frutetto Nesti Dante 250гр
Екстра нежени растителни сапуни, создадени од сончевите одбрани фиренциски овоштарници. Збогате..
240 MKD
без ДДВ: 203 MKD
Romantica Nesti Dante 250гр Romantica Nesti Dante 250гр
Магијата на цвеќето буди незаборавни моменти во нашиот живот. Симфонија на цветни ноти која созда..
240 MKD
без ДДВ: 203 MKD
Emozioni in Toscana Nesti Dante 250гр Emozioni in Toscana Nesti Dante 250гр
Градови на уметноста, манастири, села и фарми, сено, шуми, зелени полиња, пејзажи, кои ја менуваат б..
240 MKD
без ДДВ: 203 MKD
Врз основа на 1 оценки.

За нас

Нашата компанија ја започна својата историја на формирање во време кога пазарот на професионалната козметичка индустрија во нашата земја беше се уште во подем. И со текот на времето го заслужи правото да се смета за еден од лидерите на македонскиот професионален козметички пазар. Сите овие години ние работевме со цел на нашите клиенти да им обезбедиме полесно работење со поголема профитабилност во својот бизнис.

Повеќе..

Контакт

  • +389 (02) 3109 130
  • info@depileve.com.mk

Facebook

Геминис Интернатионал © 2020. UKION SHOPS