Oroclean Chemie Течност за дезинфекција на раце Orosept 500ml. Дезинфициенс за раце со широк спектар на делување и хидратантни својства ЕФИКАСНО ГО УНИШТУВА КОРОНА ВИРУСОТ за САМО 15сек.   Спектар на делување: Bactericidal 15 seconds Antibiotic-resistant bacteria 15 seconds Tuberculocidal 30 seconds Mycobactericidal 30 seconds Yeasticidal 15 seconds BVDV .. Category: Хигиена  >  Дезинфекција Product #: OC004 Regular price: 540 ден. 540 Available from: Depileve
Течност за дезинфекција на раце Orosept 500ml.

Течност за дезинфекција на раце Orosept 500ml.

540 ден.
Производител: Oroclean Chemie
Шифра на производ: OC004
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Дезинфициенс за раце со широк спектар на делување и хидратантни својства

ЕФИКАСНО ГО УНИШТУВА КОРОНА ВИРУСОТ за САМО 15сек.

 

Спектар на делување:

Bactericidal 15 seconds
Antibiotic-resistant bacteria 15 seconds
Tuberculocidal 30 seconds
Mycobactericidal 30 seconds
Yeasticidal 15 seconds
BVDV 15 seconds
Coronavirus 15 seconds
Hepatitis B virus 15 seconds
Hepatitis C virus 15 seconds
Herpes simplex virus 15 seconds
HIV 15 seconds
Influenza A virus 15 seconds
Vaccinia virus 15 seconds
Norovirus 60 seconds

 

 • Кратко време на експозиција
  • Ги деактивира бактериите, габичките и вирусите како што се HBV, HCV,  HIV и Corona за 60сек.
 • Содржи состојки за нега на кожата, хидратација и потхранување.
  • Дури и при честа употреба, високо-квалитетните хидратантни и потхранувачки состојки, го одржуваат нивото на хидратација и спречуваат сушење и пукање на кожата.
 • Извонредна компатабилност со кожата
  • Формулата без хлорхеџидин ја минимизира можноста од алергии и иритации на кожата.
 • Пријатен мирис на лимон
 • Био разградлив
  • Растворот е био разградлив не не делува негативно врз еко системот
 •  Тестиран според 18 Европски норми
  • Дезинфициенсот за раце ги задоволува најновите Европски стандарди за дезинфекција на раце EN 1500 и EN  12791

НАЧИН НА УПОТРЕБА

За хигиенска дезинфекција на раце, добро истрите ги сувите раце со 3мл течност во време од 30 сек.

За хируршка дезинфекција на раце, добро истрите ги сувите раце со 2х 5мл течност во време од 3 мин.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

За нас

Нашата компанија ја започна својата историја на формирање во време кога пазарот на професионалната козметичка индустрија во нашата земја беше се уште во подем. И со текот на времето го заслужи правото да се смета за еден од лидерите на македонскиот професионален козметички пазар. Сите овие години ние работевме со цел на нашите клиенти да им обезбедиме полесно работење со поголема профитабилност во својот бизнис.

Повеќе..

Контакт

 • +389 (02) 3109 130 +389 (02) 3177 959
 • +389 (076) 344 426
 • info@depileve.com.mk

Facebook

Геминис Интернатионал © 2022. UKION SHOPS