Oroclean Chemie Био Спет 1л. - препарат за дезинфекција Начин на употреба: Производот Био Септ се нанесува со распрскување или пребришување на површина која треба да се дезинфицира и се остава да делува. Потребно време за дезинфекција е минимум 5 минути. Поситниот инвентар може да се потопи целосно. После употреба производот не треба да се измива бидејќи истиот со тек на време се разлага на потполно нетоксични и безопасни компоненти. Делува на широ.. Category: Хигиена  >  Дезинфекција Product #: BF01 Regular price: 195 ден. 195 Available from: Depileve
Био Спет 1л. - препарат за дезинфекција

Био Спет 1л. - препарат за дезинфекција

195 ден.
Производител: Oroclean Chemie
Шифра на производ: BF01
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:
Начин на употреба:
Производот Био Септ се нанесува со распрскување или пребришување на површина која треба да се дезинфицира и се остава да делува. Потребно време за дезинфекција е минимум 5 минути.
Поситниот инвентар може да се потопи целосно. После употреба производот не треба да се измива бидејќи истиот со тек на време се разлага на потполно нетоксични и безопасни компоненти. Делува на широк спектар на микроорганизми (бектерии, вируси, мувли и габи). Не треба да се носи никаква заптитна опрема при ракување. 100% биоразградлив и еколошки препарат. Нема опасност од алергиски реакции, како ни оштетувања на кожа, слузокожа, очи и отворени рани.

Несакани дејства: Нема

Начин на чување:
Производот да се чува на темно, суво и ладно место (да не се изложува на сончева светлина). Да се чува во оригинално пакување.
 

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

За нас

Нашата компанија ја започна својата историја на формирање во време кога пазарот на професионалната козметичка индустрија во нашата земја беше се уште во подем. И со текот на времето го заслужи правото да се смета за еден од лидерите на македонскиот професионален козметички пазар. Сите овие години ние работевме со цел на нашите клиенти да им обезбедиме полесно работење со поголема профитабилност во својот бизнис.

Повеќе..

Контакт

  • +389 (02) 3109 130 +389 (02) 3177 959
  • +389 (076) 344 426
  • info@depileve.com.mk

Facebook

Геминис Интернатионал © 2022. UKION SHOPS