Lakme Frizz control спреј за заштита 300мл Спреј за заштита од топлина на разлетана и наелектризирана коса ТЕСТ на ефикасност: 68% намалување на разлетаноста.   ПРЕДНОСТИ: ВЕГАН формула БЕЗ Парабени. БЕЗ Минерални масла. БЕЗ Колоранти. Заштита на наелектризирана коса од топлинскиот ефект на пеглите или феновите. Моментално омекнување на косата од коренот до врвовите.   Активни Состојки Заштитен.. Category: lakme  >  LAKME Organic  >  Frizz Control Product #: LTO017 Regular price: 990 ден. 990 Available from: Depileve
Frizz control спреј за заштита 300мл

Frizz control спреј за заштита 300мл

990 ден.
Производител: Lakme
Шифра на производ: LTO017
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Спреј за заштита од топлина на разлетана и наелектризирана коса

ТЕСТ на ефикасност:

68% намалување на разлетаноста.

 

ПРЕДНОСТИ:

ВЕГАН формула

БЕЗ Парабени.

БЕЗ Минерални масла.

БЕЗ Колоранти.

Заштита на наелектризирана коса од топлинскиот ефект на пеглите или феновите.

Моментално омекнување на косата од коренот до врвовите.


 

Активни Состојки

 • Заштитен полимер.
 • Фузија на високи концентрации на хиалуронска киселина.

Придобивки

 • Заштитува од термална топлина од апаратите, го зајакнува и го репарира влакното.
 • Ја враќа мекоста, флексибилноста и еластичноста.
 • Хидратантна бариера која го омотува влакното.

Мирис

 • Зен цвет со есенцијално масло од иланг-иланг. Засцврстува и ревитализира.
 • Лесни цветни и сочни овошја кои се мешаат меѓусобно за да креираат момент на задоволство. Свежи, зелени високи ноти комбинирани со топли базични ноти за комплетно чувство на велнес.

Начин на употреба

 • Напрскајте рамномерно на чиста влажна коса, исушена со крпа.
 • Расчешлајте.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Тагови: Lakme, Organic, kondicioner, kosa

За нас

Нашата компанија ја започна својата историја на формирање во време кога пазарот на професионалната козметичка индустрија во нашата земја беше се уште во подем. И со текот на времето го заслужи правото да се смета за еден од лидерите на македонскиот професионален козметички пазар. Сите овие години ние работевме со цел на нашите клиенти да им обезбедиме полесно работење со поголема профитабилност во својот бизнис.

Повеќе..

Контакт

 • +389 (02) 3109 130 +389 (02) 3177 959
 • +389 (076) 344 426
 • info@depileve.com.mk

Facebook

Геминис Интернатионал © 2021. UKION SHOPS