Lakme Frizz control кондиционер 300мл Leave-in Кондиционер за дисциплинирање на разлетана и наелектризирана коса ТЕСТ на ефикасност: 68% намалување на разлетаноста.   ПРЕДНОСТИ: ВЕГАН формула БЕЗ Парабени. БЕЗ Минерални масла. БЕЗ Колоранти. Расплеткува, контролира и дисциплинира, права или виткана коса. Обезбедува интензивна хидратација, осветлување и мекост. Не се плакне.   Активни Состојки Ор.. Category: lakme  >  LAKME Organic  >  Frizz Control Product #: LTO016 Regular price: 1.190 ден. 1.190 Available from: Depileve
Frizz control кондиционер 300мл Leave-in

Frizz control кондиционер 300мл Leave-in

1.190 ден.
Производител: Lakme
Шифра на производ: LTO016
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Кондиционер за дисциплинирање на разлетана и наелектризирана коса

ТЕСТ на ефикасност:

68% намалување на разлетаноста.

 

ПРЕДНОСТИ:

ВЕГАН формула

БЕЗ Парабени.

БЕЗ Минерални масла.

БЕЗ Колоранти.

Расплеткува, контролира и дисциплинира, права или виткана коса.

Обезбедува интензивна хидратација, осветлување и мекост.

Не се плакне.


 

Активни Состојки

 • Органско ладно цедено масло од чиа.
 • Фузија на високи концентрации на хиалуронска киселина.

Придобивки

 • Делува како заштитен слој.
 • Интензивно вградува повеќе хидратација и сјај во влакното.
 • Хидратантна бариера околу влакното.
 • Го одржува обликот на правата коса, а спречува разлетаност на виткана коса.

Мирис

 • Зен цвет со есенцијално масло од иланг-иланг. Засцврстува и ревитализира.
 • Лесни цветни и сочни овошја кои се мешаат меѓусобно за да креираат момент на задоволство. Свежи, зелени високи ноти комбинирани со топли базични ноти за комплетно чувство на велнес.

Начин на употреба

 • Нанесете рамномерно на чиста влажна коса, исушена со крпа.
 • Не се плакне.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Тагови: Lakme, Organic, kondicioner, kosa

За нас

Нашата компанија ја започна својата историја на формирање во време кога пазарот на професионалната козметичка индустрија во нашата земја беше се уште во подем. И со текот на времето го заслужи правото да се смета за еден од лидерите на македонскиот професионален козметички пазар. Сите овие години ние работевме со цел на нашите клиенти да им обезбедиме полесно работење со поголема профитабилност во својот бизнис.

Повеќе..

Контакт

 • +389 (02) 3109 130 +389 (02) 3177 959
 • +389 (076) 344 426
 • info@depileve.com.mk

Facebook

Геминис Интернатионал © 2021. UKION SHOPS