Lakme Frizz control крем за дефиниција 150мл Крем за дефинирање на кадрици ТЕСТ на ефикасност: 68% намалување на разлетаноста.   ПРЕДНОСТИ: ВЕГАН формула БЕЗ Парабени. БЕЗ Минерални масла. БЕЗ Колоранти. Активира и дефинира, еластични, лесни и природни кадрици. Обезбедува интензивна хидратација, сјај и мекост. Заштитува од наелектризираност.   Активни Состојки Органско ладно цедено масло од чи.. Category: lakme  >  LAKME Organic  >  Frizz Control Product #: LTO020 Regular price: 990 ден. 990 Available from: Depileve
Frizz control крем за дефиниција 150мл

Frizz control крем за дефиниција 150мл

990 ден.
Производител: Lakme
Шифра на производ: LTO020
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Крем за дефинирање на кадрици

ТЕСТ на ефикасност:

68% намалување на разлетаноста.

 

ПРЕДНОСТИ:

ВЕГАН формула

БЕЗ Парабени.

БЕЗ Минерални масла.

БЕЗ Колоранти.

Активира и дефинира, еластични, лесни и природни кадрици.

Обезбедува интензивна хидратација, сјај и мекост.

Заштитува од наелектризираност.


 

Активни Состојки

 • Органско ладно цедено масло од чиа.
 • Фузија на високи концентрации на хиалуронска киселина.
 • Високо технолошки развиени смоли

Придобивки

 • Делува како заштитен слој.
 • Ја враќа мекоста, флексибилноста и еластичноста.
 • Хидратантна бариера која го омотува влакното.
 • Отпорен на влага за долготраен ефект.
 • дефинира и активира кадрици

Мирис

 • Зен цвет со есенцијално масло од иланг-иланг. Засцврстува и ревитализира.
 • Лесни цветни и сочни овошја кои се мешаат меѓусобно за да креираат момент на задоволство. Свежи, зелени високи ноти комбинирани со топли базични ноти за комплетно чувство на велнес.

Начин на употреба

 • Се нанесува на влажна коса.
 • Не се плакне.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Тагови: Lakme, Organic, kondicioner, kosa

За нас

Нашата компанија ја започна својата историја на формирање во време кога пазарот на професионалната козметичка индустрија во нашата земја беше се уште во подем. И со текот на времето го заслужи правото да се смета за еден од лидерите на македонскиот професионален козметички пазар. Сите овие години ние работевме со цел на нашите клиенти да им обезбедиме полесно работење со поголема профитабилност во својот бизнис.

Повеќе..

Контакт

 • +389 (02) 3109 130 +389 (02) 3177 959
 • +389 (076) 344 426
 • info@depileve.com.mk

Facebook

Геминис Интернатионал © 2021. UKION SHOPS