Козметика и додатоци

Козметика и додатоци

DEPILEVE создаде и разви методологија на работа

со линија на производи за пред и по депилација, која „обичната“ депилација

ја претвораат во вистински ТРЕТМАН НА КОЖАТА

со идеална хигиена и оптимални резултати.

ЛистаМрежа
Прикажи:
Сортирај по:
Barbepil Folisan - Лосион против Враснати Влакна 10мл. Barbepil Folisan - Лосион против Враснати Влакна 10мл.
Наменет за домашна употреба после депилација или бричење. Формулиран со салицилна киселина, FOLISAN ..
270 ден.
без ДДВ: 229 ден.
Foliserum DEPILEVE 30ml. против враснати влакна
Ултра навлажнувачки серум кој се аплицира после депилација. Во себе содржи салицилна киселина кој..
530 ден.
без ДДВ: 449 ден.
Easy Clean - Чистач за восок со портокал DEPILEVE 220мл
Ароматизиран со портокал чистач за восок од површини како топилки, работни колички, подови..
550 ден.
без ДДВ: 466 ден.
Foliscrub DEPILEVE 150ml. пилнг крем
Пилинг за тело на база на кокосов шеќер и алое вера. Механичкото отстранување на мртвите клетки н..
690 ден.
без ДДВ: 585 ден.
Заштитни прстени за топилка DEPILEVE 400gr x 50
Прстенот се нанесува пред ставање на конзервата со восок.  Основен додаток за топилка&nbs..
420 ден.
без ДДВ: 356 ден.
Сад за топилка за восок DEPILEVE 400мл
Сад за загревање на ладен восок во конзерва или за загревање на топол восок (интимна депилација, лиц..
520 ден.
без ДДВ: 441 ден.
Пена за забавување на растот на влакната DEPILEVE 200мл
Пена за после депилација, со двојна намена: 1. Го забавува растот на влакната и ги прави потенки ..
740 ден.
без ДДВ: 627 ден.
Виталдерм рН Depileve 200мл.
Крем за по депилација со кисела рН вредност за нормализаја на кожата и избегнување на црвенила и ири..
590 ден.
без ДДВ: 500 ден.
Гел за Смирување од чајно дрво по Депилација Depileve 200мл.
Разладувачки гел за смирување и освежување на кожата по депилација. Помага да се затворат порите и д..
410 ден.
без ДДВ: 347 ден.
Масло за Пред Депилација Depileve 220мл.
Производ формулиран со масло од кајсија и бисабол за употреба во комбинација со традиционални восоци..
470 ден.
без ДДВ: 398 ден.
Folisan - Лосион против Враснати Влакна Depileve 8мл.
Ги третира враснатите влакна и помага во правилен раст, погоден за користење на сите депилирани зони..
270 ден.
без ДДВ: 229 ден.
Ампули за Успорување на Раст на Влакната 3 x 10мл DEPILEVE
Ги ослабнува влакната и го успорува нивниот раст. Содржи папаја и Витамин Е кои се докажани агенси з..
380 ден.
без ДДВ: 322 ден.
Врз основа на 1 оценки.
Крем за Смирување По Депилација Depileve 200мл.
Перфектна завршница за било која депилациска сесија. Формулата содржи камилица и алое вера за смирув..
390 ден.
без ДДВ: 331 ден.
Масло за Чистење По Депилација Depileve 220мл.
Растворливо во вода масло за нега на кожата која ги отстранува сите остатоци. Додатоците од пченични..
390 ден.
без ДДВ: 331 ден.
Млеко за Чистење По Депилација Depileve 200мл.
Ги отстранува остатоците од восок, ја омекнува и хидрира кожата по депилација. Кремастата текстур..
390 ден.
без ДДВ: 331 ден.

За нас

Нашата компанија ја започна својата историја на формирање во време кога пазарот на професионалната козметичка индустрија во нашата земја беше се уште во подем. И со текот на времето го заслужи правото да се смета за еден од лидерите на македонскиот професионален козметички пазар. Сите овие години ние работевме со цел на нашите клиенти да им обезбедиме полесно работење со поголема профитабилност во својот бизнис.

Повеќе..

Контакт

  • +389 (02) 3109 130 +389 (02) 3177 959
  • +389 (076) 344 426
  • info@depileve.com.mk

Facebook

Геминис Интернатионал © 2021. UKION SHOPS