Депилација

Депилација

Сакате да го успорите растот на влакната? 

Или замислете, истовремено да добиете третман на кожата додека се депилирате! 

Ви треба специјален восок за лице или моќен за вадење на најцврстиот корен?

Одите на патување и ви треба мал ролон за итна депилација?

Или пак можеби ви треба восок за една употреба..

Тука ќе најдете се за депилација: 

ЛистаМрежа
Прикажи:
Сортирај по:
Easy Clean - Чистач за восок со портокал DEPILEVE 220мл
Ароматизиран со портокал чистач за восок од површини како топилки, работни колички, подови..
550 ден.
без ДДВ: 466 ден.
Foliscrub DEPILEVE 150ml. пилнг крем
Пилинг за тело на база на кокосов шеќер и алое вера. Механичкото отстранување на мртвите клетки н..
690 ден.
без ДДВ: 585 ден.
Хлорофил во зрна DEPILEVE 1кг. (гранули)
Уживајте во свежината и благопријатното чувство по депилацијата. Подолгото време на сушење, овозмож..
950 ден.
без ДДВ: 805 ден.
Маслинка восок (ладен) DEPILEVE 400гр
Течна, мазна смеса ос смола и нерафинирано маслиново масло. Нежно ги отстранува влакната, со м..
470 ден.
без ДДВ: 398 ден.
Златен восок (ладен) DEPILEVE 400гр
„Оригинална“ рецепта за сите намени. Тенката конзистентност го прави економичен за употреба. ..
470 ден.
без ДДВ: 398 ден.
Бисерен восок (ладен) DEPILEVE 400гр
Бисерна текстура, препорачлива за сува, перутеста кожа и чувствителни зони. Нежен е за кожата и тем..
470 ден.
без ДДВ: 398 ден.
Азулен восок (ладен) DEPILEVE 400гр
Формула со азулен (камилица) и титаниум диоксид, идеален за сензитивна кожа и многу чувст..
470 ден.
без ДДВ: 398 ден.
Роза восок (топол) DEPILEVE 100гр./1кг. (гранули) Роза восок (топол) DEPILEVE 100гр./1кг. (гранули)
Лесен за нанесување и влечење. Депилирањето со роза восок е пријатна сензација. Се суши додека..
120 ден.
без ДДВ: 102 ден.
 Шеа Путер восок (топол) DEPILEVE 100гр./1кг. (гранули)  Шеа Путер восок (топол) DEPILEVE 100гр./1кг. (гранули)
Делотворна кремава структура со шеа путер и средно време на сушење, совршен за најладните..
120 ден.
без ДДВ: 102 ден.

Распродадено

Распродадено

Златен восок за сите намени (топол) Depileve 400гр
Оригинална формула од чиста борова смола, пчелин восок и ланолин.  Оригинална формула со кре..
480 ден.
без ДДВ: 407 ден.
ЦРВЕН ЧАЈ ВОСОК (ТОПОЛ) DEPILEVE 1КГ
Нова ексклузивна формула со Црвен чај (за освежување на кожата). Зошто црвени..
950 ден.
без ДДВ: 805 ден.
Топилка за Восок Ролон 100мл
Употреба: Ролонот 100мл се поставува на топилката.  Топилката се приклучува на струја. По по..
1.500 ден.
без ДДВ: 1.271 ден.
Бронзен ролон (за мажи) Depileve 100гр.
Анти-септички восок, специјално наменет за мажи. Со својства за силна ексфолијација, не дозволува п..
125 ден.
без ДДВ: 106 ден.
Златен восок за сите намени (топол) Depileve 1кг.
Оригинална формула од чиста борова смола, пчелин восок и ланолин.  Оригинална формула со кре..
950 ден.
без ДДВ: 805 ден.
Хлорофил восок за широки области (топол) Depileve 1кг.
Формула за супериорно влечење на широки области (лесно ги вади и најотпорните влакна)  Тип н..
850 ден.
без ДДВ: 720 ден.
Заштитни прстени за топилка DEPILEVE 400gr x 50
Прстенот се нанесува пред ставање на конзервата со восок.  Основен додаток за топилка&nbs..
420 ден.
без ДДВ: 356 ден.

За нас

Нашата компанија ја започна својата историја на формирање во време кога пазарот на професионалната козметичка индустрија во нашата земја беше се уште во подем. И со текот на времето го заслужи правото да се смета за еден од лидерите на македонскиот професионален козметички пазар. Сите овие години ние работевме со цел на нашите клиенти да им обезбедиме полесно работење со поголема профитабилност во својот бизнис.

Повеќе..

Контакт

  • +389 (02) 3109 130
  • info@depileve.com.mk

Facebook

Геминис Интернатионал © 2020. UKION SHOPS