Lakme Deep Care кондиционер 300мл Кондиционер за обновување на оштетена коса ТЕСТ на ефикасност: 35% поотпорна коса.   ПРЕДНОСТИ: ВЕГАН формула БЕЗ Парабени. БЕЗ Минерални масла. БЕЗ Колоранти. Ги кондиционира и зајакнува влакната од внатре Моментално го подобрува расчешлувањето. Поради лесната текстура погоден е и за секојдневна употреба.   Активни Состојки Фиберхенс - природен про.. Category: lakme  >  LAKME Organic  >  Deep Care Product #: LTO029 Regular price: 990 ден. 990 Available from: Depileve
Deep Care кондиционер 300мл

Deep Care кондиционер 300мл

990 ден.
Производител: Lakme
Шифра на производ: LTO029
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Кондиционер за обновување на оштетена коса

ТЕСТ на ефикасност:

35% поотпорна коса.

 

ПРЕДНОСТИ:

ВЕГАН формула

БЕЗ Парабени.

БЕЗ Минерални масла.

БЕЗ Колоранти.

Ги кондиционира и зајакнува влакната од внатре

Моментално го подобрува расчешлувањето.

Поради лесната текстура погоден е и за секојдневна употреба.


 

Активни Состојки

 • Фиберхенс - природен производ добиен со екстракција од пченка
 • Органско масло од Етиопиа (богато со Омега-3 и Омега-6 масни киселини)
 • Церамиди

Придобивки

 • Ја поправа внатрешната структура на влакното и ги обновува внатрешните врски.
 • Мека коса лесна за обликување и отпорна на кршење.
 • Длабинска без масно потхранување
 • Зголемена еластичност и сјај
 • Делува како градежен бетон за кератинот и го обновува влакното
 • Го поправа влакното одвнатре

Мирис

 • Деликатен цветен мирис со есенцијално масло од гераниум. Антиоксидантен и ресторативен.
 • Мирисни и цветни ноти кои се комбинираат со креативна, деликатна и негувачка арома. Свежата дива лаванда ги засилува нотите од роза и гераниум.

Начин на употреба

 • Нанесете на влажна коса.
 • Оставете да делува 2 минути.
 • Исплакнете.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Тагови: Lakme, Organic, kondicioner, kosa

За нас

Нашата компанија ја започна својата историја на формирање во време кога пазарот на професионалната козметичка индустрија во нашата земја беше се уште во подем. И со текот на времето го заслужи правото да се смета за еден од лидерите на македонскиот професионален козметички пазар. Сите овие години ние работевме со цел на нашите клиенти да им обезбедиме полесно работење со поголема профитабилност во својот бизнис.

Повеќе..

Контакт

 • +389 (02) 3109 130 +389 (02) 3177 959
 • +389 (076) 344 426
 • info@depileve.com.mk

Facebook

Геминис Интернатионал © 2021. UKION SHOPS